Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 01 Ocak 2014 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Manşet, Teknoloji

Sakarya’nın Parlayan Yıldızı: ŞENPİLİÇ…

Şen Piliç 65 Milyon TL. Yatırım İle Yeniden Doğuyor..

geyve alifuatpaşa şenpiliç yenileniyor22Sakarya İlinin son yıllara parlayan yıldızı olan ŞENPİLİÇ’i, sektöründe öncü yapan en önemli özelliği şüphe yok ki; yeniliklere önem veren, kendini geliştiren ve sürekli büyüme hedefiyle yeni yatırımlara imza atan bir kuruluş olmasıdır.

Genel İnşaatlar Birimi Yönetici Serhat Yasin Tiryaki çalışmalar ile ilgili açıklamalarında şunları söyledi: ” Sakarya’nın Geyve İlçesine bağlı Alifuatpaşa’da bulunan fabrika inşaatı devam ederken, Sakarya’nın Taraklı, Bilecik’in Yenipazar İlçelerinde yer alan iki ayrı damızlık yetiştirme tesisimizde de onarım ve inşaat çalışmaları yürütülmektedir.

EN  BÜYÜK  YATIRIMIMIZ ALİFUATPAŞA  FABRİKASI:

En büyük yatırımımız ise Şenpiliç’in 30 dönüm arazi üzerine kurulu Alifuatpaşa kesimhanesidir. 15.000 m2 kapalı alana sahip ve 400 kişiye istihdam sağlayacak fabrikanın yatırım bedeli yaklaşık 40.000.000 TL dir. İstihdam edilecek personel ile Alifuatpaşa, Geyve, Pamukova bölgelerinin kalkınmasına fayda sağlanmış olacaktır. Fabrika 4 ana bölümden oluşacaktır; Ana Fabrika Binası, Arıtma Binaları, Su Deposu, Kazan Dairesi. 12.000m2 kapalı alana sahip ana bina; kesim bölümü, paketleme, soğuk depolar, sevkiyat ve sosyal bölümlerden oluşmaktadır. Geçmişte var olan yapının çevresindeki arazilerin de satın alınmasıyla yeniden inşa edilen Alifuatpaşa Fabrikasının sadece kapalı alanı yeni ilavelerle dört kat büyütülerek yepyeni bir fabrika ortaya çıkacaktır.

SIRADA NE VAR?

Önümüzdeki dönemde hayata geçirilmesi planlanan yatırım hedeflerimizin başında; Eskişehir’de bulunan 500 dönümlük arazimiz üzerinde kurulacak olan “grandparent” denilen, yurt dışından ya da ana damızlık üreticisinden aldığımız canlıların üretimini gerçekleştirmek geliyor. Tabi ki Alifuatpaşa gibi 200.000 kapasiteli bir kesimhanenin tam kapasite çalışabilmesi için yetiştiriciliğe yatırım yapmak gerekmektedir.

 1992’DEN GÜNÜMÜZE ALİFUATPAŞA:

Alifuatpaşa fabrikası Şenpiliç’in İlk kesimhanesi. 1992 yılında faaliyete başlayan fabrikada 2011 yılında faaliyet durana dek 80.000 adet kapasite ile üretim gerçekleştiriliyordu. 2003 yılında Söğütlü’de kurulan fabrika devreye girdi. Yapımı sonunda Alifuatpaşa Fabrikası, ileri teknolojiye sahip ekipmanlar ve profesyonel bir ekiple kaliteli ve sağlıklı ürünler sunacaktır.”

 Namık Cihan. Geyvemedya.com

 

 

 

 

 

 

 

8969 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle