SATSO 34. Meslek Komitesine aday oldular, Listede Geyvelilerin yakından tanıdığı isim

SATSO 34. Meslek Komitesine aday oldular, Listede Geyvelilerin yakından tanıdığı isim

SATSO 34. Meslek Komitesine aday oldular, Listede Geyvelilerin yakından tanıdığı isim..

SATSO Başkan Yardımcısı Yüksel Avşar ve ekibi düzenledikleri basın toplantısında SATSO 34. Meslek Komitesine aday olduğunu açıkladı. Avşar, Ahmet Koç, Mehmet Tapan, Ali Berke, Hüseyin Yavuzyiğit ve Geyveliler’in yakından tanıdığı Faruk Koç’tan oluşan ekibini basına tanıttı.

Basın toplantısında konuşan Avşar: “ Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası kararname ile yönetilen 10 bin üyesi olan sivil toplum kuruluşudur. Sakarya’nın ekonomisine büyük katkısı olan bir sivil toplum kuruluşudur. Son 4,5 yılda da Akın beyin başkanlığında da çok ciddi işler yaptık. Örneğin, iki tane blok ilave ettik. Bunun içerisinde iki tane banka var Ziraat Bankası diğeri de özel banka var. KOSGEB Müdürlüğü’de orada, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı orada, SGK’nın temsilcisi var, üniversite temsilcisi var, çeşitli kurumların ofisleri var, Kızılay’a oda verdik, orada kan bağışı ve eğitimle ilgili seminer veriyorlar. Ayrıca, Sakarya mutfağı ile ilgili bir kitap çıkarttık ve bu kitap sayesinde vatandaşlarımızın yemek yapma becerilerini geliştirmesini sağladık. Bu proje için markadan 2-3 milyon tl teşvik aldık. Odanın bütçesinden çok fazla para harcamadan ciddi bir mutfak kuruluyor, 12 tane ocak var ve 12 tane de bayan aşçı yetiştirilmiş olacak. Burada yapılan yemeklerden yönetim kurulu üyelerimizde faydalanmış olacak. Bir çok ilde bu proje denenmeye çalışıldı ama başarılı olamadı, çok şükür biz başardık” ifadelerini kullandı.

Sözlerine devam eden Avşar: “Şimdi önümüzde bir seçim var, bu doğrultuda  SATSO 34. Meslek Komitesi seçimlerinde dostlarımızın desteklerini bekliyoruz” dedi.

Sorulması üzerine Ada Hayat projesine değinen Avşar: “Ada Hayat projesini de Sakaryalı bir vatandaşımızın üstlenmesi lazım. Bu projeyle ilgili Adapazarı Belediye Başkanımız Mutlu Işıksu’da bizlerin görüşlerini aldı. Sakaryalı 5-6 büyük firmanın bu projeyi üstlenmesi lazım. Ada Hayat Projesi’ni tek bir müteahhitin yapabileceğini düşünmüyorum” ifadelerini kullandı.

Yayınlama: 27.08.2022
Düzenleme: 27.08.2022 16:12
1.598
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.