SASKİ Geyve’nin içme suyu altyapısını yeniliyor

SASKİ Geyve’nin içme suyu altyapısını yeniliyor

Büyükşehir Geyve’nin içme suyu altyapısını adım adım yeniliyor Büyükşehir SASKİ, güneyde yürüttüğü çalışma kapsamında birçok mahalleye yeni altyapı kazandırırken son olarak Orhaniye’de içme suyu altyapısı imalatını tamamladı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (SASKİ) ekipleri, kentin her noktasında yenileme ve onarım işlemlerine devam ediyor. Kentin merkezinde ve 16 farklı ilçede çalışan Büyükşehir, vatandaşların temiz ve kaliteli içme suyuna en sorunsuz şekilde ulaşması için yeni yatırımlar kazandırıyor.

Geyve’de yeni altyapı yatırımları

Bu kapsamda bir süredir Geyve’de çalışan ve çok sayıda mahalleye yeni altyapı kazandıran ekipler, Orhaniye Mahallesi’ndeki imalatını tamamladı. Bazı hanelere içme suyu taşıyan hat kullanım ömrünü tamamladığı için yenilendi. İmalatı yapılan 150 metrelik yeni hat hizmete kazandırılırken, bu çalışmayla birlikte bölgedeki içme suyu altyapısı uzun yıllar sorunsuz çalışacak kapasiteye ulaştı.

Gündüz-gece sahada

SASKİ’den yapılan açıklamada, “Güney bölgemizde bir süredir devam eden altyapı çalışmalarımız sonucunda kazandırılan yatırımlar binlerce vatandaşın içme suyu hizmetini garanti altına aldı. SASKİ olarak kentin merkezi ve 16 ilçesine eşit şekilde hizmet taşıyarak, daha güçlü bir altyapı için gündüz-gece çalışıyoruz” denildi.

Yayınlama: 30.03.2022
Düzenleme: 30.03.2022 20:17
1.343
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. alican akdoğan dedi ki:

    Birkaç sene evvel bunu yapmışlardı. o olmamış mı ki yeniden yapıyorlar?