Dolar 17,9637
Euro 18,3325
Altın 1.027,93
BİST 2.870,67
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Sakarya 32°C
Açık
Sakarya
32°C
Açık
Sal 32°C
Çar 31°C
Per 30°C
Cum 31°C
geyve nöbetçi eczaneler
Sakarya’yı Güzel Yarınlara Hep Birlikte Ulaştıracağız

Sakarya’yı Güzel Yarınlara Hep Birlikte Ulaştıracağız
A+
A-
15 Ekim 2019 01:03
467
ABONE OL

Büyükşehir Belediye Meclisi 47 gündem maddesi ile Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Başkan Yüce, “İnşallah projelerimiz ve yatırımlarımızla şehrimizi daha da yaşanılabilir bir seviyeye taşıyacağız. İstikametimizi doğruluktan ayırmadan Sakarya’mızı güzel yarınlara hep birlikte ulaştıracağız. Düşüncemiz, derdimiz, gayretimiz sadece şehrimize ve hemşerilerimize hizmettir. Rabbim şehrimiz için atacağımız adımları hayırlı eylesin” ifadelerini paylaşırken Geyve meydan düzenlemesi ile ilgili konsept çalışmalarını tamamlamış bulunmaktayız, dedi

“Sakarya’yı Güzel Yarınlara Hep Birlikte Ulaştıracağız”

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ekim Olağan Meclis Toplantısı, Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. 3 ilave madde ile 47 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda Başkan Ekrem Yüce, Ekim Ayı içerisinde yapılan çalışmaları meclis üyelerine aktarırken; gündem maddeleri içerisinde yer alan bazı önemli maddelere ilişkinde bilgilendirmelerde bulundu. Meclisin hayırlı olmasını temenni eden Başkan Yüce, çalışmaların tüm hızıyla devam edeceğini duyurdu.

Yol haritamızı belirledik

Başkan Ekrem Yüce, “Alacağımız kararların ülkemize, milletimize, şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Meclis gündemine geçmeden önce şuan da Suriye’de operasyonda olan Kahraman Ordumuzun sağ salim gelmesini diliyorum. 5 yılık Stratejik Planımızı hazırladık. Bu süre içinde yapacağımız çalışmalar için yol haritamızı belirledik. 2020-2024 Stratejik Plan ve 2020 Performans Programı hazırlanırken azami dikkat gösterdik. İç ve dış paydaşlarımızın, muhtarlarımızın anketler aracılığıyla fikirlerini aldık. Çözüm masasına gelen talep ve şikâyetleri inceleyerek eksik olan noktaları planlarımıza dâhil ettik. Yol haritamızı oluşturmak için özel ekipler kurarak çalışmayı yürütecek kurulları, yapılacak işleri, zamanı ve personelleri belirledik. Farklı temalarda 18 çalışma grubu oluşturduk” dedi.

Hendek’te yeni itfaiye çalışması

Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Ekrem Yüce, “Güneşler’de gerçekleştireceğimiz Afet Eğitim ve İtfaiye Merkezi ile ilgili uygulama projelerini başlattık. Hendek İtfaiye binasının yapımına başladık. Geyve meydan düzenlemesi ile ilgili konsept çalışmalarını tamamlamış bulunmaktayız. Uygulama proje çalışmalarına başlanmıştır. Adasu HES’in olduğu yerde Sakarya Nehri Kıyısı 2. Etap Rekreasyon Alanı Çevre Düzenlemesi ve Mimari, Statik Mekanik, Elektrik ve Peyzaj Uygulama Projeleri ve keşif çalışmaları tamamlanmıştır” dedi.

Tramvay çalışmaları devam ediyor

Konuşmasına devam eden Başkan Yüce, “Erenler Hacıoğlu caddesi yenileme ve dekoratif aydınlatma ile ilgili ihale işlemleri tamamlandı. Kazma vurulacaktır. Alifuatpaşa Suat Yalkın ve Çark Caddesi Lüleci Sokak’ta yenileme çalışmaları devam ediyor. Sigorta kavşağı ve Tramvay ile ilgili proje çalışmaları devam etmektedir. İnşallah en kısa zaman çözüme kavuşturulacaktır.

Asfalt ihtiyacına Büyükşehir desteği

Yüce, “İç İşleri Bakanlığı tarafından “Öncelik hayatın, öncelik yayanın” sloganı ile başlatılan Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Eylül ayında 60 Adet “Önce Yaya” Sembolü, çizilmiştir. Ulaştırma Bakanlığının aldığı kararlar doğrultusunda İlimizdeki tüm sinyalize kavşaklarda yeşil flaş uygulaması kaldırılarak standartlar sağlanmıştır. Şehir merkezindeki 8 adet kavşakta kamera sistemleri kurulumu tamamlanarak fiber altyapıyla merkeze bağlanmıştır. Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda olan Eylül ayı içerisinde 49 bin 997 ton sıcak asfalt, 6 aylık süreçte ise toplamda 219 bin 026 ton asfalt atılmıştır” dedi.

Binlerce hasta muayene edildi

“Tıp Merkezinde ki çalışmalara da değinen Başkan Ekrem Yüce, “Büyükşehir Tıp Merkezimizde; Eylül ayında 8 bin 969 hasta, altı aylık süreçte ise 50 bin 400 Hasta muayene edilmiştir. Yine Sağlık merkezimizde; Eylül ayında 1.049 hasta, altı aylık süreçte ise 5 bin 530 Hastanın pansuman ve enjeksiyonu yapılmıştır. Eylül ayında 60 hastamızın nakil işlemleri, geçtiğimiz altı ayda ise 474 Hastanın şehir içi ve şehir dışı çeşitli hastanelere nakli yapılmıştır. Eylül ayında 546 cenaze hizmeti verilmiştir. Altı aylık süreçte ise 3 bin 467 cenaze hizmeti verilmiştir” ifadelerinde bulundu.

Kültür turizm çalışmaları başlıyor

“19. Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları AKM’de gerçekleştirilen, açılış programı ile başladı. Daha sonra “Atakan Akdaş ile son 80 yılın şairlerinin şiirlerinden bestelenen şarkılar dinletisi” ve 13 yerli, 3 yabancı şairin şiir sunumları ile Sapanca Sahilde gerçekleştirildi. İlimizin tanıtımı ile alakalı İzmir’de Turizm Bakanlığı’nca düzenlenecek olan Travel Turkey Fuarı ile ilgili görüşmeler yapılarak, stant yeri fizibilitesi yapıldı ve Alternatif Turizm stantlarının bulunduğu alanda yer alınması görüşüne varıldı. Sakarya’nın tanıtımına yönelik üniversite öğrencileri ile düzenlenecek gezilerle ilgili kuzey güney rota programı oluşturuldu. SAMEK (Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları) 2019-2020 Eğitim Dönemi 07 Ekim 2019 Pazartesi günü 19 Eğitim Merkezinde, 100 farklı branşta yaklaşık 6.000 kursiyer ile eğitim öğretim dönemi başladı” sözlerine yer verdi.

Sporcu şehri Sakarya

“Sosyal Hizmetler bünyesinde 765 kişiye danışma hizmeti, Altı aylık ise bin 930 kişiye sosyolojik aile danışma hizmeti verilmiştir. 19 kişiye 128 seans fizik tedavi hizmeti verildi. Kurs etkinlikleri kapsamında 172 saat ders verildi. Sosyal Gelişim Merkezleri ve Macera Park’ta yeni dönem başladı. 10 bin den fazla öğrenci birbirinden farklı 38 branşta öğrenim görmeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyemiz bünyesinde altı aylık süreçte gerçekleştirilen; yaz okulları, Atletizm geliştirme projesi, karate turnuvası, doğa yürüyüşleri, dağ bisiklet şampiyonası gibi faaliyetlere 13.660 sporcumuz katılmıştır. Erenler Yaşam Merkezi BELPAŞ Spor Kompleksi faaliyete başlamıştır. Bu merkezimizde şu anda havuzumuz hali hazırda çalışmaktadır. İleriki zamanda da çeşitli spor aktiviteleri burada olacaktır” ifadelerini kullandı.

Doğruluktan şaşmadan ilerleyeceğiz

Başkan Yüce, “Büyükşehir Belediyemizin 5 yıllık anayasası niteliğinde olan 2020-2024 Stratejik Plan ve 2020 Performans Programı çalışmasını çok önemsiyor, hazırladığımız program ile hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyoruz. İnşallah projelerimiz ve yatırımlarımızla şehrimizi daha da yaşanılabilir bir seviyeye taşıyacağız. İstikametimizi doğruluktan ayırmadan Sakarya’mızı güzel yarınlara hep birlikte ulaştıracağız. Düşüncemiz, derdimiz, gayretimiz sadece şehrimize ve hemşerilerimize hizmettir. Rabbim şehrimiz için atacağımız adımları hayırlı eylesin” dedi.

Doğayı koruyan bir anlayışa sahibiz

Sapanca Kırkpınar’da yapılması planlanan teleferik çalışmaları ile ilgili konuşan Başkan Ekrem Yüce, “Sakarya’ya değer katacak olan her işe destek vermekteyiz. Biz, doğayı koruyan ve seven Belediyecilik anlayışımızla bir yaprağın düşmesine dahi karşıyız. Sadece muhalefet olmak için yapılacak güzel işlerin engellenmesine ve aynı derecede karşıyız. Ben, yeşilin içinde doğdum ve hayatım boyunca ziraatçı kimliğimle doğaya hizmet ettim. Eğer yapılan bir iş yanlış olsaydı emin olun ki karşısında ilk olarak biz dururduk. Fakat Sapanca Belediye Başkanımızın bu konudaki hassasiyetinin farkındayız. Bende yapılan çalışmaları yakından takip etmekteyim” dedi.

Meclis Gündemi

1’den ve 14’e kadar olan maddeler komisyonlardan geçtiği şekilde onaylanmıştır. (İmar, plan bütçe ve hukuk) 15. Madde ‘den 28’e kadar imar ve bayındırlığa havale edilmiştir. 29. Madde oy birliği ile kabul edildi. 30. Madde oy birliği ile kabul edilmiştir. 31. Madde oy birliği ile kabul edildi. 32. Madde oy çokluğu ile kabul edilmiştir. 33. Madde oy çokluğu ile kabul edilmiştir. 34. Madde oy birliği ile kabul edilmiştir. 35. Madde oy birliği ile kabul edilmiştir 36. Madde oy birliği ile kabul edilmiştir. 37. Madde oy birliği ile kabul edilmiştir. 38. Madde oy birliği ile kabul edildi. 39. Madde oy birliği ile kabul edilmiştir. 40. Madde oy birliği ile kabul edilmiştir. 41. Madde oy birliği ile kabul edilmiştir. 42. Madde oy birliği ile kabul edilmiştir. 43. Madde oy birliği ile kabul edilmiştir. 44. Madde oy birliği ile kabul edilmiştir. 45’ten 47’ye imar ve bayındırlığa gidilmesi oy birliği ile kabul edilmiştir.

Ercan DEMİR-geyvemedya.com


Abone Ol 


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.