Sakarya’ya yeni tıp merkezi geliyor! Tanıtımı yapıldı…

Sakarya’ya yeni tıp merkezi geliyor! Tanıtımı yapıldı…

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, sağlık alanında geliştirdiği dev projelere bir yenisini daha ekliyor. Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesi, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ve Acil Durum Hastanesi’nin bulunduğu bölgede Büyükşehir yeni tıp merkezi inşa ediyor.

Projesi hazırlanan ve ilk kazmanın vurulduğu yeni tıp merkezinin tanıtım töreni Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin katıldığı törenle gerçekleştirildi. AKOM’un içerisinde hayata geçirilecek projenin tanıtım töreninde ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Yasemin Turan, Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Genç, SEAH Başhekimi Prof. Dr. Fikret Halis, SESOB Başkanı Hasan Alişan, İŞKUR Müdürü Tekin Kaya, İl Müftüsü Mehmet Aşık, Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, meclis üyeleri, büyükşehir ve SASKİ bürokratları, muhtarlar, oda başkanları, STK temsilcileri, doktorlar ve sağlık çalışanları yer aldı. Dualar eşliğinde açılışı gerçekleştirilen Sakarya Büyükşehir Belediyesi Tıp Merkezi’nin tanıtım filmi, katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi.

4 ayda 35 bin vatandaş faydalandı
Sağlık alanında yapılan hizmetlere dikkat çeken Başkan Yüce, “Büyükşehir Belediyesi olarak hemşerilerimiz için birçok alanda çalışmalarımıza gerçekleştiriyoruz. Şehrimizde sağlık alanında faaliyet gösteren önemli adreslerden birisi de Sakarya Büyükşehir Belediyesi Tıp Merkezimizdir. 2022 yılında 88 bin 635 hastaya hizmet verdiğimiz polikliniğimizde bu yıl 4 aylık süreçte 34 bin 304 hastaya kaliteli ve güvenilir sağlık hizmeti sunduk. Bunun yanı sıra yüzlerce hastaya ambulanslarımızla hasta nakil hizmeti veriyoruz” dedi.

Sağlık alanında toplum bilinci oluşturduk
Başkan Yüce konuşmasında sağlık alanında çok yönlü konferanslar düzenlediklerini ifade ederek, “Halk sağlığının korunması, toplum bilincinin oluşturulması ve hastalıkların önlenmesi hususunda konferanslar düzenliyoruz. Şehrimizdeki okullarda doğal afet, yangın ve günlük yaşamında karşılaşabilecekleri olası kazalara karşı çocuklarımızın bilinçlendirilmesi amacıyla eğitimler düzenliyoruz. 8-14 Nisan Sağlık Haftasında stantlar kurarak ücretsiz tarama ve eğitimler gerçekleştirdik. Anne ve bebek sağlığını önemseyen bir belediye olarak, bebek bakım ve sağlık evlerimizin açılmasıyla ilk “Bebek Dostu Belediye” olma hedefiyle birçok çalışma gerçekleştirdik” diye konuştu.

Sağlık kampüsünde Tıp Merkezi de yer alacak
Başkan Yüce konuşmasının devamında, çalışmaların yeni bir tıp merkeziyle daha verimli bir hale geleceğini ifade ederek, “Konum olarak baktığımızda neden burası diye sorabilirsiniz ama şöyle bir etrafımıza bakalım. Sakarya Ticaret merkezimiz burada, AKOM binamız burada en önemlisi Eğitim Araştırma Hastanemiz burada, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hizmet Binamız burada ve birçok eczanemiz burada bulunmaktadır. Yani bu bölgede adeta bir sağlık kampüsü inşa ediyoruz.

Bugün tanıtımını yaptığımız yeni tıp merkezimizin toplam alanı 2 bin 987 metrekare. İçerisinde; Hekim odaları, müşahede, pansuman, müdahale, numune alma odası, röntgen odası, ultrason, Sft, Odio, Tıbbı Atık Odası, Ekg odası, Kan alma, oksijen ve vakum alma santrali, sistem odası, laboratuvar, Engelli polikliniği, poliklinikler, diş polikliniği, sistem odası, idari alanlar, mescit ve lavabolar, çamaşırhane odası, personel ve başhekim odası bulunmaktadır. Hemşerilerimize daha verimli bir sağlık hizmeti vermek amacıyla inşasına başladığımız; Sakarya Büyükşehir Belediyesi Tıp Merkezi’mizin hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Türkiye’nin şahlanış dönemini başlatacağız
28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek seçimlere de vurgu yapan Başkan Yüce, “Malumunuz Pazar günü ülkemiz için çok önemli bir seçim var. Bu seçim Türkiye’mizin aydınlık yüzyılına aralanan bir kapısıdır. Ülkemiz çeyrek asırdır Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’la durmak yok yola devam diyerek “Türkiye Yüzyılı” vizyonunu gerçeğe dönüştürdü. Türkiye’mizin artık nükleer güç santrali var, Sakarya Sahasında doğal gazı var, silahları var, yerli aracı var, Sakarya’mızda üretilen tankı var. Bugün görüyoruz ki kendi mühendislerimiz aklı, bilimi ve ilimi birleştirerek teknolojinin de yararlarından faydalanarak yaptıkları çalışmalarla ülkemizi aydınlatıyorlar. Bu anlamda 28 Mayıs’ta Sayın Cumhurbaşkanımıza güçlü bir destek vererek, Türkiye’nin şahlanış dönemini başlatacağız” diye konuştu.

Yayınlama: 27.05.2023
Düzenleme: 27.05.2023 23:41
775
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.