Sakarya’ya “turuncu” uyarı!

Sakarya’ya “turuncu” uyarı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, preşembe günü Sakarya’nın da aralarında yer aldığı 4 il için turuncu 20 il için sarı kodla kuvvetli yağış uyarısı yaparak oluşması muhtemel olumsuzluklara karşı uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, perşembe günü Sakarya’ya kuvvetli sağanak yağış anlamına gelen turuncu kodlu uyarıyı yaptı.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara’nın kuzey ve batısı, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu, Bursa, Çankırı, Kırıkkale, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Siirt, Ankara’nın kuzey ve doğusu ile Antalya’nın doğusu yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarının kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 8 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Yerel kuvvetli yağış uyarısı

Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, yerel su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, trafikte aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.

Uyarı alan iller şöyle; Sakarya, Adana, Artvin, Bursa, Giresun, Hatay, Mersin, İstanbul, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, K.Maraş, Ordu, Rize, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon, Yozgat, Zonguldak, Bartın, Yalova, Osmaniye ve Düzce.

Yayınlama: 21.09.2022
1.185
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.