Sakarya’ya ikinci yüksek hızlı tren istasyonu bölgemize açılıyor!

Sakarya’ya ikinci yüksek hızlı tren istasyonu bölgemize açılıyor!

Sakarya’ya ikinci yüksek hızlı tren istasyonu bölgemize açılıyor! Arifiye’nin ardından ikinci YHT istasyonu Pamukova’da açılacak.

Türkiye’de kullanıma girdiği andan itibaren çok sevilen ve yaygınlaşması için çaba sarf edilen Hızlı Tren ile ilgili yeni projelerde gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Sakaryalılar tarafından çok sık kullanılan Hızlı Tren hattı ile alakalı yeni bir gelişme yaşandı. Hızlı treni kullanmak isteyen vatandaşlar Arifiye ilçesindeki istasyona giderek binmek zorundaydı. Bürokrasi kaynaklarından edinilen bilgilere göre Sakarya’da ikinci bir hızlı tren istasyonu açılacak.

İKİNCİ HIZLI TREN İSTASYONU PAMUKOVA’YA YAPILACAK!

Sakarya’da Arifiye’den sonra ikinci hızlı tren istasyonunun Pamukova’da yapılacağı öğrenildi. Pamukova’ya yapılacak olan hızlı tren istasyonunun 30 Kasım 2022 tarihinde ihaleye çıkacağı öğrenildi. Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün ise 30 Kasım’da ihaleye çıkılacak  bu proje için şu ifadeleri kullandı; ”İlçemizin gelişmesi ve tanıtımı açısından oldukça etkili olacak olan ‘Yüksek Hızlı Tren İstasyonu’ ilçemize hayırlı olsun “ dedi.

 

Ayrıca Pamukova’ya yapılacak olan yüksek hızlı tren istasyonunun proje görseli de paylaşıldı;

Yayınlama: 19.11.2022
4.595
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
  1. Muhammed dedi ki:

    Bu istasyon Geyve ve Pamukova arası biyere yapılırsa, her iki ilçe de faydalanmış olur.

  2. Mehmet Şumlu dedi ki:

    Hayırlı olsun diyelim. O zaman Pamukova Adapazarı arası Adaray metrosuna ihtiyaç olacak demektir.