Sakaryaspor Stadı Muhteşem Şhowla Açıldı

Sakaryaspor Stadı Muhteşem Şhowla Açıldı

SAKARYASPORUN YENİ STADI AÇILDI

Sakaryaspor yeni stadının muhteşem bir şhowla açıldı.

TFF 2. Lig Beyaz Grup ekiplerinden Sakaryaspor, UEFA standartlarına uygun olarak inşa edilen yeni stadındaki ilk maçına çıktı.Açılış maçının unutulmaz anlarına çok sayıda Geyveli spor severde tanıklık yaptı.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Adapazarı ilçesinde 150 milyon lira yatırımla inşa edilen 28 bin 154 kişilik Yeni Sakarya Atatürk Stadı, ligin 7. haftasındaki Sakaryaspor ile Kahramanmaraşspor arasında oynanan maçla taraftara kapılarını açtı.

Sakaryaspor, tüm biletlerin tükendiği yeni stadındaki ilk maçında rakibi Kahramanmaraşspor’u Ferhat Yazgan ve Karahan Yasir Subaşı’nın golleriyle 2-1 yendi. Kahramanmaraşspor’un tek golü ise penaltıdan Aydın Çetin’inden geldi.

Maçın, Sakaryaspor’un galibiyetiyle sonuçlanmasının ardından futbolcu, teknik heyet ve taraftarlar büyük sevinç yaşadı.

“Tatangalar”dan koreografi

Sakarya temsilcisinin taraftar grubu “Tatangalar” maçtan önce koreografi düzenledi.

Maraton Tribünü’nde maçtan önce 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi ile Sakaryaspor takım otobüsünün Yozgat-Sivas sınırında 5 kişinin ölümüyle sonuçlanan trafik kazasının hatırlatıldığı koreografide “Uğruna ölümlere gidip geldim” yazılı pankart açıldı.

150 milyon maliyetle inşa edildi

Yaklaşık 128 dönüm arazinin 28 dönümü üzerinde, UEFA standartlarına uygun olarak 150 milyon liraya inşa edilen statta sosyal donatıların yanı sıra 18 asansör, 29 loca, mescitler, emzirme odaları ve çocuk oyun alanları bulunuyor.

Yeni Sakarya Atatürk Stadyumu – Genel Özellikler

Yeni Sakarya Stadyumu, Sakarya-Karasu yolunda, şehir merkezine yakın bir konumdadır.136 bin metrekare imar alanı üzerine 95.730 m2 alan üzerine inşaa edilmiştir.Toplam 28.154 koltuk kapasitesine sahip olan yeni stadyum Sakarya stadyumda 19 adet loca, 16 asansör, 160’ı kapali olmak üzere 1445 kapasiteli otopark ve 15 araçlik otobüs parki bulunmaktadır.Süper lig ve UEFA standartlarindaki bu stadyumun sadece maçlarda aktif olan bir tesis değil, sürekli olarak etkinliklerle canlı tutulan, ekonomik anlamda aktif bir sosyal aktivite alanlı olması öngörülmektedir. Sakaryaspor Kulübünün kalkınma stratejisi kapsamında, yeni Sakarya Stadyumu çok önemli bir rol oynaması düşünülmektedir.

 

Yayınlama: 08.10.2017
Düzenleme: 12.10.2017 08:50
6.175
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.