Site Rengi

DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Sakarya 19°C
Parçalı Bulutlu




geyve nöbetçi eczaneler











Sakarya’nın Yeni Müftüsü Belli Oldu.

Sakarya’nın Yeni Müftüsü Belli Oldu.
24.04.2020
1.140
A+
A-

İl Müftüleri Atama Kararları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayınlandı.

Bir önceki il müftülüğü görevini yürüten İhsan Açık Türkiye diyanet vakfının 2. Başkanı ve başkan müşavirliğine atanmıştı. Açık’ın yerine geçiçi olarak Paşa Bektaş İl Müftülüğü görevini yürütürken. Cumhurbaşkanlığı kararı ile il müftülüğüne Hasan Başiş atandı.

HASAN BAŞİŞ KİMDİR? 29.03.1958 tarihinde Sakarya’da doğdu. İlkokulu 1969 yılında Adapazarı’nda, İmam-Hatip Lisesini Sakarya’da bitirdi.1980 yılında İstanbul Üniversitesi Atatürk Eğitim Enstitüsünden,11.11.1985 tarihinde de Medine İslam Üniversitesinden mezun oldu.1986 yılında Bursa-İznik İlçe Müftülüğünde Kur’an Kursu Öğreticisi olarak göreve başladı. 30.01.1991 tarihinde Kastamonu-Araç ilçe müftülüğüne atandı.16.09.1999 – 16.01.2001 tarihleri arasında Sakarya Karasu ilçe müftülüğü,16.01.2001 – 22.03.2004 tarihleri arasında Sakarya Müftü Yardımcılığı,22.03.2004 – 02.02.2009 tarihleri arasında Karabük ili Safranbolu ilçe müftülüğü görevlerinde bulundu. 02.02.2009 tarihinde Kars İl Müftülüğüne atandı.02.09.2009 tarihinde de Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek kurulu uzmanlığına atandı.

Bu görevi yürütürken Suudi Arabistan’da Medine Hac ve Umre temsilcisi olarak görevlendirildi. 22.01.2011 tarihinde Hac ve Umre İşleri Genel Müdürlüğü Umre Hizmetleri Dairesi Başkanlığına atandı.18.11.2011 tarihinde Muğla İl Müftülüğüne Müftü olarak atandı. 07. 04. 2014 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlık Müşavirliğine atandı. Evli ve üç çocuk sahibi olan Hasan BAŞİŞ iyi derecede Arapça biliyor.

Sakaryayenihaber.com

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.