Sakarya’da o memurlara idari izin verildi!

Sakarya’da o memurlara idari izin verildi!

Sakarya’da kamu kumlarında görev yapan hamile ve engelli çalışanların, 13 Şubat’ta kadar idari izinli sayılacağı bildirildi.

Sakarya’da kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamile ve engelli çalışanların 13 Şubat tarihine kadar idari izinli sayılacağı bildirildi.

Milli Eğitim Bakanlığının eğitim faaliyetlerine ilişkin aldığı kararların uygulanması doğrultusunda ve Sakarya’da etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava münasebetiyle valilik bazı kararlar aldı.

Valilikten yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı;

Kıymetli Sakaryalılar; Meteoroloji Bölge Müdürlüğümüzden alınan son meteorolojik değerlendirmelere ve verilere göre; İlimizde devam eden soğuk ve kar yağışlı havanın etkisini sürdürmesi beklenmektedir. Alınan meteorolojik raporlar ve olumsuz hava koşulları sebebiyle;

Bugünden itibaren; 1. Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli, malul ve hamile personelin; herhangi bir talebe ve ayrıca bir işleme gerek kalmaksızın İDARİ İZİNLİ sayılmasına, (13 Şubat 2023 Pazartesi gününe kadar)

2. Milli Eğitim Bakanlığımızın aldığı karar doğrultusunda özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin faaliyetlerine;

3. Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Kur’an kursları ile 4-6 yaş arası da dâhil olmak üzere bütün eğitim kurumlarımızdaki eğitim faaliyetlerine, Milli Eğitim Bakanlığımızın aldığı kararlar doğrultusunda 13 Şubat 2023 Pazartesi gününe kadar ARA VERİLMESİNE karar verilmiştir.

Bununla birlikte Halk Eğitim Merkezleri ve Olgunlaşma Enstitülerinin, ülkemizde meydana gelen ve hepimizi derinden sarsan depremden etkilenen bölgelerdeki ihtiyaçların karşılanması doğrultusunda faaliyetlerine uygun görülmüştür.

 

Yayınlama: 08.02.2023
3.887
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.