Sağlık Müdürlüğüne 8 Yeni Ambulans

Sağlık Müdürlüğüne 8 Yeni Ambulans

Sağlık Müdürlüğüne 8 Yeni Ambulans

Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Sağlık Müdürlüğü’nde kullanılacak sekiz Ambulansın teslim töreni Valilikte yapıldı. Törene Vali Mustafa Büyük, Vali Yardımcısı Şakir Özdikici, Sağlık Bakanlığı Bölge Saha Koordinatörü Necdet Filiz, İl Sağlık Müdürü Murat Alemdar ve Şube Müdürleri katıldı.

İl Sağlık Müdürü Murat Alemdar; ‘‘İlimizdeki 112 Acil Sağlık Hizmetleri, Sağlık Müdürlüğümüze bağlı olarak çalışan İl Ambulans Servisi Komuta Kontrol Merkezi ve 23 adet Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu vasıtasıyla yürütülmektedir. İl ambulans servisimizde 31 adet standart kırmızı şeritli, 1adet 4×4, 1 adet Yoğun Bakım, 1 adet dört Yataklı ve 1 adet Paletli ambulans olmak üzere toplam 35 adet ambulans ile 24 saat kesintisiz hizmet verilmekte idi.  2013 yılında 51902 acil hastaya olay yerinde müdahale edilmiş; hastaneler arası nakiller ile birlikte toplam 64396 vatandaşımıza hizmet verilmiştir. Ambulans filomuza bugün dahil edilecek olan 8 adet yeni ambulans ile sayımız 43’e yükselecektir. Bakanlığımız Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 1.418.000 TL yatırım yapılarak ilimize alınan bu ambulanslar, temel hedefimiz olan halkımıza daha hızlı ve kaliteli bir acil sağlık hizmeti sunma ve hastaya ulaşım süresini daha kısaltma konularında bizlere önemli katkılar sağlayacaktır’’ dedi.

Vali Mustafa Büyük ise; ‘‘İlimizdeki sağlık hizmetlerindeki kaliteyi artırmak, niteliği artırmak, hizmetlerin verimini ve kalitesini artırmak için her alanda yapılan yatırımlara bu gün bir yenisini daha ekliyoruz. İlimizdeki 35 nitelikli Ambulansa bu gün 8 adet daha eklenerek toplam 43 ambulans ile 23 merkezde bu hizmetleri en iyi bir şekilde vermeye çalışacağız. Ambulans hizmetleri açısından komşu illerden daha iyi bir noktadayız. Bu Ambulansların alınmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun’’ diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Mustafa Büyük Ambulansların anahtarlarını İl Sağlık Müdürlüğüne teslim etti. 
Yayınlama: 30.01.2014
Düzenleme: 01.02.2014 19:46
725
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.