Sağlık görevlileri bölgeye uğurlandı! Geyve’den 5 kişi gitti

Sağlık görevlileri bölgeye uğurlandı! Geyve’den 5 kişi gitti

Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen 7.7 ve 7.6 şiddetlerinde meydana gelen 2 deprem sonrası etkilen 10 il için yoğun destekler devam ediyor. Bugün ilimizden 96 sağlık görevlisi bölgeye gönderildi.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde 7.7 ve 7.6 şiddetinde gerçekleşen deprem sonrası bölgede bulunan 10 il büyük çaplı yıkım yaşadı. Yaşanan yıkım sonrası deprem bölgeleri çok sayıda yardım gerçekleşirken, sağlık personelleri de seferber oldu.

Adana’ya gönderildiler

Sağlık personelleri yaralı vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermek ve deprem bölgesinde yaraları sarmak üzere bölgeye gitmeye devam ediyor. Bu sabah Sakarya’dan 96 sağlık görevlisi Adana’ya gönderildi. Aralarında doktor ve hemşire gibi sağlık personleleri bulunan grup, SEAH’ya mesai arkadaşlarınca uğurlandı.

5’i Geyve’den

Adana’da görev yapması için SEAH önünden uğurlanan sağlık çalışanlarının 5’i Geyve’de görev yapan isimlerden oluşuyor. Bölgeden gelen talepler doğrultusunda Bolu ve Kocaeli illerinden de hekim takviyesi yapılan kafile havayolu deprem bölgesine gidecek.

Yayınlama: 11.02.2023
1.819
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.