Dişli ‘4 yıllık görev sürem sona erdi. Mevlam ne eylerse güzel eyler’

Dişli ‘4 yıllık görev sürem sona erdi. Mevlam ne eylerse güzel eyler’

Hollanda’nın Lahey Büyükelçisi ve Ak Parti eski Milletvekili Geyveli Şaban Dişli, yerine atama yapılmasıyla ilgili olarak medyabar.com editörüne açıklamada bulundu. Dişli ‘ 4 yıllık görev sürem bitti ve de Şubat ayında 65 yaşına giriyorum’ dedi..

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bazı büyükelçilerin yeni büyükelçilik ve daimi temsilcilik görevlerini tebliğ etmesi sonrasında 2018 Eylül ayında Türkiye’nin Hollanda Lahey Büyükelçisi olarak atanan Geyveli Şaban  Dişli, görevden alındığı iddialarıyla ilgili  olarak medyabar.com Editörüne açıklamalarda bulundu..
Telefonla medyabar.com Editörünü arayarak görevden ayrılmasıyla ilgili bilgiler veren Şaban Dişli görevden alınmasının sözkonusu olmadığını belirterek şunları söyledi..
‘ 4 yıllık görev sürem bitti. Ayrıca Şubat ayında 65 yaşını giriyorum. Bildiğiniz gibi devlet memuriyetinde 65 yaş zorunluluğu var. Bu nedenle de görevden ayrılmam gerekiyordu.  Mevlam ne eylerse güzel eyler. Herşeyde hayırlısı’Dişli’nin yerine ise Dışişleri Bakanlığı Suriye Genel Müdürü Selçuk Ünal atandı.SAKARYA’DAN 4 DÖNEM MİLLETVEKİLLİĞİ YAPTI
AK Parti’den 22, 23, 24 ve 26. dönem Sakarya milletvekili olan Şaban Dişli, kurucu üye olduğu AK Parti’de Genel Başkan Yardımcılığı ve Başbakan danışmanlığı görevlerinde bulunmuştu.

Yayınlama: 06.10.2022
Düzenleme: 06.10.2022 21:00
2.366
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.