Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 09 Mart 2014 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet, Siyaset

SAADET PARTİSİ ALİFUATPAŞA VE YÖRÜKLERDEYDİ.

saadet partisi aifuatpaşa-yörükler mahallesi-mitingi (2)Saadet Partisi Geyve İlçe Teşkilatı Alifuatpaşa ve Yörükler Mahallesindeydi.  Saadet Partisi Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sayın Eyüp YILDIRIM Beyefendinin katıldığı toplantılara Geyve Belediye Başkan adayı Serdar ATAY, İlçe başkanı İrfan TUFANOĞLU, il ve ilçe belediye meclis üyeleri ve Teşkilat mensupları da katıldılar. 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin 16 Büyükşehir Belediyesi içerisinde 5. borçlu Büyükşehir olduğunu, hizmet ulaştırma açısından 15. ve tüm illerde yaşanabilirlik açısından ise maalesef 55. sıralara gerilemiştir diyen Başkan Eyüp YILDIRIM, Refah Partisi Belediyelerinde gerçekleşen o hayırlı hizmetlere, yani sosyal belediyecilik anlayışını bir an evvel sizlere kavuşturmak arzusundayız dedi. 

Su, kanalizasyon, temizlik vb. gibi işleri proje olarak anlatmalarının abes olduğunu, zaten bunları her belediyenin standart olarak yapması gerektiğini söyleyen Sayın Eyüp YILDIRIM, oylarını sizleri utandırmayacak olan Saadet Partisine vermelerini söyledi.

Geyve Belediye Başkan adayı Serdar ATAY ise konuşmasında şunları söyledi.
Kıymetli Yörükler Mahalesi Sakinleri,
Geyve ilçemiz, Marmara bölgemizin ve Sakarya ilimizin, tarihi, kültürel ve stratjik açıdan zengin bir ilçesidir. 1989 ve 1994 yıllarında yapılan yerel seçimlerde o günkü Refah Partimiz, ülkemizde birçok il ve ilçede söz sahibi olmuş, ama maalesef Geyvemiz Milli Görüş belediyeciliğinden mahrum kalmıştır. İnşallah siz halkımızın teveccühüyle 30 Martta Saadet Partisi, Geyve’de birinci parti olacak ve Geyvemiz efsane Milli Görüş belediyeciliğiyle tanışacaktır.

Belediyelerde hizmet olarak sizlere önemli bazı hususları arz etmek istiyorum;

*Belediye Başkanı olduğumuzda Gardiyan belediye anlayışı değil, garson belediye anlayışıyla “buyrun efendim” diyerek makam odasının kapısını ardına kadar siz halkımıza açacağız.

*Belediyemizin gelir kaynaklarına sahip çıkarak ve bu kaynakları uygun yer ve zamanda kullanacak ve belediye personelimizide eğiterek Geyvemize en güzel ve kaliteli hizmetler sunacağız.

*Özellikle şahsımın telefonu 7 gün 24 saat açık, sizlerin hizmetinde olacaktır.

*Kesinlikle partizanlık yapmayacak, Geyve sınırları içinde yaşayan tüm halkımız eşit şartlarda hizmete layık olacaktır.

*Muhtar Kardeşlerim, 31 Martta Muhtar seçildiğin gün Belediye Meclis Üyesi gibi Geyve Belediyesinin yönetiminin asil üyesi olarak söz sahibi olacaksınız. Muhtarlarımızla her ay toplantı yapacağız. Mahallenin yada köyünün sorunlarını aciliyetine göre öncelikli olarak çözeceğiz. Bizi destekleyen-desteklemeyen muhtar ayırımı kesinlikle yapmayacağız.

*Meyveciliğiyle ünlü Geyvemize acilen dünya standartlarında meyve-sebze hali kurup 365 gün faaliyette olmasını sağlayacağız.Yazın meyvemiz kışında (ıspanak,kereviz, karnıbahar,marul) sebzelerimiz köylülerimizin kurduğu kooperatifler vasıtasıyla borsa usulü satılacak.Bu kooperatifçilik bölgemizde maalesef gelişmemiştir.Dünyada özellikle Avupada üretilen malların %60 kooperatifler kanalıyla satılmaktadır.Maalesef üreticilerimiz bölgemizde 3-5 tüccarın insafına terkedilmiştir.

 *İlçe hayvancılığımızın hizmetinde olan hayvan pazarı dar oup genişletilecek ve böylece daha önce yaşanılan yer kavgaları önlenmiş olacaktır .Yine dünya standartlarında modern ve hijyenik mezbaha yapılacak.Hayvan üretici ve kasap esnafımızın hizmetine sunulacaktır.

*Geyve meydanını düzenleyip  daha kullanışlı,daha modern hale getireceğiz.

*Dar gelirli hemşerilerimize faizssiz taksit ile uygun alt yapısıyla modern ucuz konut yapacağız.

 Ey GENÇ  KARDEŞLERİM sizleri unutmadık.Belediyemiz sınırları içindeki tüm genç kardeşlerimizin yaş-meslek,ikamet ile alakalı çalışan-işsiz diye istatistiklerini yapacağız.Belediyemizin organizasyonunda çeşitli (kaynkaçılık,tesisatçılık,bilgisayar gibi) meslek kursları açacağız.Bizden iş talebi olduğunda hemen envanterde o iş ile alakalı o genç kardeşimize ulaşıp iş sahibi yapacağız.

Uygun ve ihtiyacı olan tüm mahallelerimizde gençlerimize yönelik futbol basketbol gibi spor alanları yapacağız.

Yine tüm ilçe halkımızın istifadesine yönelik mesire,dinlenme-tatil alanları inşa edeceğiz. Askere gidecek fakir gençelere yol harçlığı vereceğiz.

Mahallelerimizin ihtiyaçlarına göre çocuk oyun parkları kuracağız.

İlçemizin başarılı ve kaabiliyetli talebelerine burs verip destek olacağız.

 EVET,HANIM KARDEŞLERİM,sizleride unutmadık.Belediyemiz bünyesinde Hanımlara özel beyaz masa kuracağız.Hanım kardeşlerimize ev ekonomisine katkı için elişi kursları açacağız.Hanım kardeşlerimizin bütün  sorunlarına  yönelik belediye bünyemizde çözümler üreteceğiz.

Her ay bir mahallemizde ve halkımızın huzurunda belediye meclis üyesi arkadaşlarımla beraber belediyemizin,geliri,gideri,borcu yaptıkları,yapacakları ve mahellemizin sorunları hakkında bizlere hesap sorabileceksiniz.İşte MİLLİ GÖRÜŞ BELEDİYECİLİĞİ farkı olarak 5 yılda bir değil her ay kuracağımız bu halk mecliseleri ile bizlere hesap soracak aynen aile ocağımızdaki gibi belediyemiz hakkında bilgiye sahip olacaksınız.

 Belediyemizin hiçbir biriminde rüşvet,iltimas,adam kayırmacılık,görevi kötü kullanma olmayacak.31 mart sabahı belediyemizin kapısına ‘’RÜŞVET ALANDA VERENDE MEL’UNDUR’’  hadisi şerifini asacağız.

 Bu hizmetlerimizi yaparken güleryüzlü 24 saat ulaşılabilen bir başkan ve makam odamızın kapısı ardına kadar herkese açık olacak belediyemizin hiçbir biriminde inşallah israf yapılmayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerimle beraber gecemiz aydınlık,yarınımız aydınlık olsun.

SAADET KAZANACAK GEYVE KAZANACAK dedi.

1670 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle