Resmi olmayan sonuçlara göre seçimi kaybeden Kılıçdaroğlu’ndan ilk açıklama

Resmi olmayan sonuçlara göre seçimi kaybeden Kılıçdaroğlu’ndan ilk açıklama

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tur sonuçlarına ilişkin CHP Genel Merkezi’nde açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalmasıyla birlikte Türkiye, iki hafta aradan sonra bugün sandık başına gitti. Henüz resmi olmayan sonuçlara göre Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimi kazanamadığı görüldü.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, ikinci tur sonuçlarına ilişkin CHP Genel Merkezi’nde açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu, “Şu andan itibaren öncelikle bana oy veren 25 milyon vatandaşımızı moralli şekilde dimdik ayakta görmek istiyorum. Yürüyüşümüz sürüyor, biz buradayız” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkan satırbaşları;

“Hakkınızın yenmesine müsaade edemezdim, etmedim. Ben bir kardeşiniz, dostunuz, amcanız her şeyden önce bu toprakların bir insanı olarak hakkınız için bolluk bereket içinde yaşayın diye mücadele verdim, vermeye de devam edeceğim. Her gün, her şeye zam gelirken, benim halkımın belinin bükülmesine gönlüm razı gelemezdi. Bu toprakların bir insanı olarak her zaman hakkınız, hukukunuz için kimse sizi ezmesin diye bolluk içinde yaşayın diye mücadele verdim, vermeye devam edeceğim.”

 

“DEVLETİN BÜTÜN İMKANLARI BİR SİYASİ PARTİYE SEFERBER EDİLDİ”

Açıklamalarına devam eden Kılıçdaroğlu, “Son yılların en adil olmayan seçim sürecini yaşadık. Devletin bütün imkanları bir siyasi partiye seferber edildi, bir adamın ayakları altına serildi. Bu ahlak ve hukuk dışı baskılara, yayılmak istenilen korku iklimine boyun eğmeden mücadele eden Millet İttifakı’nın genel başkanlarına, teşkilatlarına, seçmenlerimize, sandıklara sahip çıkan vatandaşlarıma teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

“YÜRÜYÜŞÜMÜZ SÜRÜYOR VE BURADAYIZ”

Açıklamalarının sonuna gelen Kılıçdaroğlu “Halkın otoriter bir yönetimi değiştirme iradesi tüm baskılara rağmen ortaya çıktı” diyerek “CHP ve Millet İttifakı tüm unsurlarıyla her cephede mücadelesini vermektedir. Ülkemize gerçek anlamda demokrasi gelinceye kadar bu mücadelenin öncüsü olmayı sürdüreceğiz. Öncelikle bana oy veren 25 milyonu aşan vatandaşımızı moralli bir şekilde dimdik ayakta görmek istiyorum. Yürüyüşümüz sürüyor ve buradayız.” dedi.

Yayınlama: 28.05.2023
362
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.