Randevu alıp doktorla görüşen başkanın eşine tepki gösterince ortalık karıştı

Randevu alıp doktorla görüşen başkanın eşine tepki gösterince ortalık karıştı

Sakarya’da bir ilçe belediye başkanının eşi, randevusuna yarım saat kala doktorla görüşerek muayene olup olamayacağını sordu. Doktor hasta çıktıktan sonra kendisiyle ilgileneceğini bildirirken, sendika görevlisi olan tıbbi sekreter, başkanın eşine doktorla görüşmesi nedeniyle tepki gösterince ortalık karıştı. Polis merkezinde tarafların ifadesi alındı.

Olay bugün Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesi’nde yaşandı. Alınan bilgiye göre, Sakarya’da bir ilçe belediye başkanın eşi, Merkezi Hekim Randevu Sistemi’nden (MHRS) randevu alarak, muayene olmak için Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesi’ne geldi. Randevu saatine yarım saat olan başkanın eşi, bir hastanın odadan çıkmasının ardından doktorla görüşüp muayene olup olamayacağını sordu. Doktor ise hastasının çıkmasının ardından kendisiyle ilgileneceğini bildirdi.

TIBBİ SEKRETER TEPKİ GÖSTERDİ

Bu sırada, bir sendikanın Sakarya şube başkan yardımcısı olan tıbbi sekreter M.K. başkanın eşine doktorla görüşmesi nedeniyle tepki gösterdi. Başkanın eşi, randevu alıp geldiğini, randevusuna yarım saat kala doktorla görüşüp muayene olup olamayacağını ilettiğini belirtti. Yaşanan tartışmanın ardından tıbbi sekreter şikayetçi oldu.

 

POLİS MERKEZİNDE İFADELERİ ALINDI

Polis merkezinde başkanın eşi ve şikayetçi olan tıbbi sekreterin ifadesi alınırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Yayınlama: 11.05.2024
3.853
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.