Pamukova’da Jeotermal Enerji Müjdesi

Pamukova’da Jeotermal Enerji Müjdesi

PAMUKOVA’A JEOTERMAL ENERJİ BULUNDU

Pamukova da Jeotermal Enerji arama ruhsatı alan genç ve başarılı iş adamı Ali Urgan ve ekibinin yaptığı çalışmalarda Pamukova ovasında 800 metrede iki noktada Jeotermal enerji bulundu..

İki noktada jeotermal enerji..

Pamukova da genç ve başarılı iş adamlarından Sakarya GİAD yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu TÜGİK üyesi Ali Urgan’ın Pamukova ovasında Jeotermal Enerji arama çalışmaları Maden Teknik ve Arama Enstitüsü(MTA) Petrol ve Jeotermal Enerji Daire Başkanlığından emekli yüksek mühendis Resul Özgür ile ekibinin 14 noktada 28 bin metrede yaptığı ölçümler sonunda iki noktada yoğunlaşıldı. Çalışmaların sonlanması ile yoğunlaşılan iki noktada yapılan ölçümler değerlendirilmek üzere Maden Teknik ve Arama Enstitüsüne gönderildi. MTA dan gelecek tahlil ve rapor sonuçlarına göre belirlenen iki noktada sondaj çalışmalarına başlanacak.

Bölge ekonomisine büyük katkı sağlayacak..

İş adamı Ali Urgan , MTA dan emekli tecrübeli yüksek mühendis Resul Özgür ve ekibi ile beş gün Pamukova da 14 noktada dağ tepe demeden sabahın erken saatlerinden akşamın geç vakitlerine kadar arama çalışmaları yaptıklarını ifade ederek “ Arama çalışmaları sonunda iki nokta üzerinde yoğunlaştık. MTA ya gönderdiğimiz tahlil ve raporların sonuçlarına göre sondaj çalışmalarına başlayacağız. Kuşkusuz Jeotermal Enerjinin ovamızda bulunup çıkartılması, bölge ekonomisine ve gelecek nesillere iş gücü anlamında katkı sağlayacak. Jeotermal enerji kullanarak tarımsal sera sistemleri ile ovamızda yılın 12 ayı ürün yetiştirip kazanç elde ederek, ülkemize katma değer kazandıracak. Ayrıca jeotermal enerji arama ruhsatı alma çalışmaları ve sonrasında bana desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum “ dedi.

Şimdi Pamukova da, MTA dan gelecek tahlil ve raporlar sonrası yapılacak sondaj çalışmaları heyecanla bekleniyor.

ARAMA ÇALIŞMALARINDAN GÖRÜNTÜLER:

Yayınlama: 11.03.2017
Düzenleme: 14.03.2017 08:59
1.872
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.