Dolar 17,9359
Euro 18,2793
Altın 1.022,97
BİST 2.750,49
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Sakarya 31°C
Açık
Sakarya
31°C
Açık
Pts 31°C
Sal 30°C
Çar 29°C
Per 29°C
geyve nöbetçi eczaneler
Pamukova ile Geyve arası doğalgaz boru hattı yenilenecek

Pamukova ile Geyve arası doğalgaz boru hattı yenilenecek
A+
A-
20 Temmuz 2022 16:58
1.023
ABONE OL

Pamukova ile Geyve arası Sakarya Nehri geçen doğalgaz boru hattı ihale yoluyla yenilenecek.

BOTAŞ tarafından yayınlanan ihale ilanı ve şartnamesi şöyle; 

Muhtelif DGBH’nın Sakarya Nehri geçişlerinin deplase edilmesi ihalesi

BOTAŞ İSTANBUL İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ SORUMLULUK SAHASINDA BULUNAN MUHTELİF DGBH’NIN SAKARYA NEHRİ GEÇİŞLERİNİN DEPLASE EDİLMESİ

BORU HATLARI İLE PETROL TAŞIMA A.Ş (BOTAŞ)

BOTAŞ İstanbul İşletme Müdürlüğü Sorumluluk Sahasında Bulunan Muhtelif DGBH’nın Sakarya Nehri Geçişlerinin Deplase Edilmesi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek olup, teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacaktır.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

İKN: 2022/642515

1-İdarenin

a) Adı: BORU HATLARI İLE PETROL TAŞIMA A.Ş (BOTAŞ)

b) Adresi: BİLKENT PLAZA A1 BLOK KAT:1 06800 BİLKENT ÇANKAYA/ANKARA

c) Telefon ve faks numarası: 3122973509 – 3122972542

ç) İhale dokümanının görülebileceği ve e-imza kullanılarak indirilebileceği internet sayfası: https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/

2-İhale konusu yapım işinin

a) Adı: BOTAŞ İstanbul İşletme Müdürlüğü Sorumluluk Sahasında Bulunan Muhtelif DGBH’nın Sakarya Nehri Geçişlerinin Deplase Edilmesi

b) Niteliği, türü ve miktarı: Sakarya Nehrindeki açığa çıkmış olan 8″ ve 36” DGBH’larının Sakarya Nehri geçişleri kısımlarında dere talveg kotunun yaklaşık 3 metre altından ve bağlantı noktaları arası yaklaşık 300-600m arası mesafede geçecek şekilde deplaseleri yapılması işidir.
Ayrıntılı bilgiye EKAP’ta yer alan ihale dokümanı içinde bulunan idari şartnameden ulaşılabilir.

c) Yapılacağı/teslim edileceği yer: Bilecik İli Vezirhan İlçesi Küçükyenice Mahallesi ve Osmaneli İlçesi Selimiye Mahallesi / Sakarya İli Adapazarı İlçesi Süleymanbey Mahallesi ve Geyve İlçesi Teşvikiye Mahallesi

ç) Süresi/teslim tarihi: Yer tesliminden itibaren 500 (BeşYüz) takvim günüdür.

d) İşe başlama tarihi: Sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 10 gün içinde
yer teslimi yapılarak işe başlanacaktır.

3-İhalenin

a) İhale (son teklif verme) tarih ve saati: 29.07.2022 – 10:30

b) İhale komisyonunun toplantı yeri (e-tekliflerin açılacağı adres): BOTAŞ Genel Müdürlüğü Elektronik İhale Salonu A-2 Blok Bilkent Çankaya/Ankara

4. İhaleye katılabilme şartları ve istenilen belgeler ile yeterlik değerlendirmesinde uygulanacak kriterler:
4.1. İsteklilerin ihaleye katılabilmeleri için aşağıda sayılan belgeler ve yeterlik kriterleri ile fiyat dışı unsurlara ilişkin bilgileri e-teklifleri kapsamında beyan etmeleri gerekmektedir.
4.1.2. Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren bilgiler
4.1.2.1. Tüzel kişilerde; isteklilerin yönetimindeki görevliler ile ilgisine göre, ortaklar ve ortaklık oranlarına (halka arz edilen hisseler hariç)/üyelerine/kurucularına ilişkin bilgiler idarece EKAP’tan alınır.
4.1.3. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen teklif mektubu.
4.1.4. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen geçici teminat.
4.1.5İhale konusu işte idarenin onayı ile alt yüklenici çalıştırılabilir. Ancak işin tamamı alt yüklenicilere yaptırılamaz.
4.1.6 Tüzel kişi tarafından iş deneyimi göstermek üzere sunulan belgenin, tüzel kişiliğin yarısından fazla hissesine sahip ortağına ait olması halinde, ticaret ve sanayi odası/ticaret odası bünyesinde bulunan ticaret sicil memurlukları veya yeminli mali müşavir ya da serbest muhasebeci mali müşavir tarafından ilk ilan tarihinden sonra düzenlenen ve düzenlendiği tarihten geriye doğru son bir yıldır kesintisiz olarak bu şartın korunduğunu gösteren belge.

4.2. Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:

İdare tarafından ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin kriter belirtilmemiştir.

4.3. Mesleki ve Teknik yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:

4.3.1. İş deneyim belgeleri:

Son on beş yıl içinde bedel içeren bir sözleşme kapsamında taahhüt edilen ve teklif edilen bedelin % 50 oranından az olmamak üzere ihale konusu iş veya benzer işlere ilişkin iş deneyimini gösteren belgeler.

4.4.Bu ihalede benzer iş olarak kabul edilecek işler ve benzer işlere denk sayılacak mühendislik ve mimarlık bölümleri:

4.4.1. Bu ihalede benzer iş olarak kabul edilecek işler:

Yapım İşlerinde Benzer İş Gruplan Tebliğinde yer alan ve Tebliğ ekinde Kamu İhale Kurumu tarafından belirlenen Yapım İşlerinde Benzer İş Gruplan Listesinde bulunan; “(A)Alt Yapı İşleri” ana başlığı altındaki; III. GRUP: BORU VE İLETİM HATTI İŞLERİ Grubuna ait İş deneyim belgeleri benzer iş olarak belirlenmiştir.

4.4.2. Benzer işe denk sayılacak mühendislik veya mimarlık bölümleri:

İnşaat Mühendisliği veya Makine Mühendisliği Bölümü mezuniyet belgeleri/diplomaları ihale konusu iş veya benzer işlere denk sayılacaktır.

5. Ekonomik açıdan en avantajlı teklif sadece fiyat esasına göre belirlenecektir.
6. İhaleye sadece yerli istekliler katılabilecektir.
7. İhale dokümanı EKAP üzerinden bedelsiz olarak görülebilir. Ancak, ihaleye teklif verecek olanların, e-imza kullanarak EKAP üzerinden ihale dokümanını indirmeleri zorunludur.
8. Teklifler, EKAP üzerinden elektronik ortamda hazırlandıktan sonra, e-imza ile imzalanarak, teklife ilişkin e-anahtar ile birlikte ihale tarih ve saatine kadar EKAP üzerinden gönderilecektir.
9. İstekliler tekliflerini, anahtar teslimi götürü bedel üzerinden vereceklerdir. İhale sonucu üzerine ihale yapılan istekliyle anahtar teslimi götürü bedel sözleşme imzalanacaktır.
10. Bu ihalede, işin tamamı için teklif verilecektir.
11. İstekliler teklif ettikleri bedelin %3’ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vereceklerdir.
12. Bu ihalede elektronik eksiltme yapılmayacaktır.
13. Verilen tekliflerin geçerlilik süresi, ihale tarihinden itibaren 180 (YüzSeksen) takvim günüdür.
14.Konsorsiyum olarak ihaleye teklif verilemez.
15. Diğer hususlar:
İhalede Uygulanacak Sınır Değer Katsayısı (N) : 1
Sınır değerin altında teklif sunan isteklilerin teklifleri açıklama istenilmeksizin reddedilecektir.


Abone Ol 


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.