Hoşgeldiniz  

Hüseyin ÖZÇELİK | 19 Şubat 2014 | Alt Haberler, Geyve, Sakarya, Siyaset, YAZARLAR

Özçelik ‘BAŞKAN KAYA ŞİMDİDEN ŞEÇİMİ KAZANMIŞ’

Sakarya Halk gazetesinin usta kalemlerinden Hüseyin ÖZÇELİK, Sakarya  Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nunda katıldığı Umurbey  köyündeki seçim mitinginde Geyvelilerin Murat Kaya’ya olan gönül bağı ile gösterdikleri çoşku ile sevgi selini yorumladı.

fotoGeyveliler: “Başkan Toçoğlu yüzde 60’la seçime başladı”

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeki Toçoğlu’nun, Geyve Umurbey Köy Mitingini bir grup gazeteciyle birlikte izledik. Geyve ziyaretimizde miting dışında ilçenin siyasi nabzını bir kez daha tutma şansına sahip olduk.  Ayrıca ilçe ziyaretimiz sırasında Geyvelilerden MHP Belediye Başkan Adayı Mehmet Kır’la, CHP’li Atilla Zeytinoğlu arasında yapılan gizli ittifakı ve Geyvelilerin bu çıkar işbirliğine nasıl bir tepki gösterdiklerini de öğrenmiş olduk.

AK Parti Geyve İlçe Teşkilatı önünden 1000’in üzerinde araçtan oluşan konvoyla Umurbey Köyü’ne  hareket ettik. 10 kilometrelik bir konvoyla Umurbey Köyüne girdik. Konvoy içinde yer alan motosikletli gençler konvoya ayrı bir güzellik katmışlar. Konvoyumuz Geyve içinden geçerken her kahvenin önünde toplanan kalabalıklar konvoya alkış ve el sallayarak destek verdiler. Ayrıca evlerinin balkonuna çıkan yüzlerce Geyveli konvoya el sallayarak desteklerini esirgemediler.

Geçtiğimiz hafta Eşme ve Doğantepe mitinglerinde şahit olduğumuz gibi Geyve AK Parti Teşkilatı’nın çok örgütlü bir teşkilat olduğuna Umurbey Mitinginde de şahit olduk. İyi organize oluyorlar. Konvoyun hareketi sırasında yol boyunca AK Partili gençler konvoyun düzenli ve trafiği engellemeden yol almasını sağladılar. Vatandaşın mağdur olmaması için konvoyu durdurmaktan çekinmediler. Telsizlerle sürekli birbirleriyle haberleştiler. Mitingin yapılacağı Umurbey Köyü’nü de gelin gibi süslemişler.

murat kaya umurbey (34)

3 BİN KİŞİLİK KÖY MİTİNGİ

Köye ulaştığımız da konvoyun bir ucu hala Geyve’deydi. Alanda bizi çevre köylerden gelenlerle birlikte iki bine yakın bir kalabalık karşıladı. Umurbey Köyü, Eşme ve Doğantepe  köyleri gibi Geyve’de seçim sonuçlarını belirleyen birkaç köyden birisi. 250 haneden oluşan köyün 1250 nüfusu ve 800’ün üzerinde seçmeni var. Bir önceki seçim de AK Parti köyden yüzde 62 oy almış. Köyün tamamı neredeyse mitingdeydi. 30 Mart seçimleri ile ilgili görüşlerini aldığımız Umurbeyliler, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Toçoğlu ve Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’yı çok seviyorlar ve oylarını da Toçoğlu ve Kaya’ya vereceklerini söylüyorlar.

Umurbey Köy meydanı Umurbeyliler ve yakın köylerden, Geyve’den gelenler tarafından dolduruldu. Alanda 3 binin üzerinde kalabalık bir kitle vardı. Başkan Toçoğlu ve Başkan Kaya kalabalık arasından konuşma yapacakları platforma dakikalarca ulaşamadılar. Vatandaşlar Başkan Toçoğlu ve Kaya’ya sarılarak, alkışlayarak sevgilerini gösterdiler. Konuşmaları sık sık “sen bizim her şeyimizsin Toçoğlu”, “adamsın Toçoğlu” ve “dik dur eğilme Kaya” sloganları ile kesildi. Özellikle Toçoğlu konuşurken binlerce kişinin cep telefonlarının ışıklarını yakmaları ile muhteşem bir görüntü/tablo oluştu.

murat kaya umurbey (8)

BÜYÜKŞEHİR’E YENİ KATILAN İLÇELERDE Kİ BAŞKAN TOÇOĞLU SEVGİSİ

Umurbeyliler ve Geyvelilerin gönlünde Başkan Toçoğlu’nun ayrı bir yeri var. Başkan Toçoğlu, Geyve Büyükşehire henüz dâhil olmadan bu ilçeye birçok hizmeti götürmüş. Umurbey Köyü’nün su sorununu İl Özel İdare ile birlikte çözmüş. Hal kontrol noktasını kaldırarak Geyveli üreticinin önünü açmış. Geyve köyleri sıcak asfaltla tanışmış. Başkan Toçoğlu, Geyve’yi çok ziyaret etmiş. Geyvelilerin iyi ve kötü günlerinde onların yanında olmuş.

Karasu ve Kaynarca’da gördüğü büyük ilgiyi Başkan Toçoğlu Geyve’de de görüyor. Büyükşehire yeni katılacak ilçelere Başkan Toçoğlu çok sık gitmiş. Büyükşehir sınırlarına dâhil olmadan Kaynarca, Ferizli’ye bağlı Sinanoğlu ve Gölkent’i Sapanca içme suyuyla kavuşturdu. Geyve’nin bazı köylerinin su sorunlarını çözmekte destek verdi. Köy yollarını asfaltladı. Karasu Belediyesi’ne yardımcı oldu.  Büyükşehir’e yeni katılacak ilçeler ve köylerinde Başkan Toçoğlu çok güçlü. Ve şuan Büyükşehir sınırlarındaki yerleşim birimlerine göre daha çok oy alacak görünüyor. Başkan Toçoğlu bu yerleşim alanlarına götürdüğü hizmetlerinin, çalışmanın ve samimiyetinin bugün karşılığını alıyor.

murat kaya umurbey (5)

BAŞKAN KAYA ŞİMDİDEN ŞEÇİMİ KAZANMIŞ

Belediye Başkanı Murat Kaya’yı Geyveliler çok seviyorlar. Aralarında güçlü bir bağ oluşmuş. Geyveliler mütevazı bir kişiliğe sahip olan Başkan Kaya’yı kendilerinden hatta aile fertlerinden biri gibi görüyorlar. Kaya’ya inanıyorlar. Kötü yönetilen ve enkaz olarak aldığı bir belediyeyi Başkan Kaya kısa sürece hizmet üreten ve icraatçı bir belediyeye dönüştürmüş. Halkı hiç kandırmamış. Yapabileceklerinin sözünü vermiş. Geçmiş yönetimlerden gelen bütün zorluklara rağmen yılmamış. Geyve’ye hizmet için Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere milletvekilleri ve hatta Başbakan Erdoğan’ın kapısını sık sık çalmış. Geyveliler Kaya’nın bu mücadelesinin farkındalar. Şimdi de büyükşehir sınırlarına katılmamaları ile birlikte Kaya’nın büyük projelerini gerçekleştireceğine ve Geyve’nin yine eski tarihi misyonunu kazanacağını düşünüyorlar. Geyveliler, Kaya’yı daha uzun yıllar bırakmayacaklarını söylüyorlar. Kaya birkaç dönem daha belediye başkanı olacak gibi görünüyor.

murat kaya umurbey (8)

MHP’Lİ KIR VE CHP’Lİ ZEYTİNOĞLU’NUN İTTİFAKINA GEYVELİLERİN CEVABI

Geyve’de Kaya’ya karşı seçimleri kaybedeceğini anlayan MHP’li aday Mehmet Kır’ın son umut olarak daha önce mahkemelik olduğu ve tartışmaları ile gündeme geldiği CHP’li Atilla Zeytinoğlu ile bir ittifak yaptığını Geyveliler söylüyorlar. Hatta ilçede konuşulanlara göre Kır adaylığı konusunda hukuki bir engelle karşılarsa MHP’nin belediye başkan adayı Zeytinoğlu olacakmış. Kır hukuki bir sorunla karşılaşmaz ve başkanlığı kazanması halinde ise Zeytinoğlu’na belediye başkan yardımcılığı sözü vermiş.

Geyveliler bu ittifakı onaylamıyorlar. Düne kadar birbiri hakkında söylemediklerini bırakmayanların şimdi çıkar için bir araya geldiklerine inanıyorlar. Kır, MHP tabanından da umduğu desteği bulamamış. MHP’liler, Kır’ın Saadet Partisi’nden aday olmasını unutmuyorlar. Tek derdinin belediye başkanlığı olduğunu düşünüyorlar. MHP tabanının büyük bir kısmı hizmetlerinden ötürü ve Kır’ı kabul edemedikleri için Başkan Kaya’yı destekliyorlar. Yine CHP’lilerde, Kır’la yakınlaşan Zeytinoğlu’na tepki gösteriyorlar. CHP’lilerin büyük bir kısmı da partilerine küsmüşler ve ilçeye hizmet ettiğini belirttikleri Başkan Kaya’ya oy vereceklerini söylüyorlar.

murat kaya umurbey (4)

TOÇOĞLU’NA SEMPATİ DUYAN MHP’Lİ VE CHP’LİLER

Yine Eşme, Doğantepe mitinglerinde olduğu gibi çok sayıda MHP’li ve CHP’li Umurbey Köy mitingine de katıldılar. Başkan Kaya kadar Başkan Toçoğlu’na da sempati duyuyorlar. Özellikle Başkan Toçoğlu’nun muhalefet partilerine başarı dileyen centilmenlik mesajı onları mutlu etmiş. Başkan Toçoğlu’nun şehrin abisi olduğuna inanıyorlar. Hizmet ve projelerinden memnunlar. Hizmetleri, samimiyeti ve kişiliği için Başkan Toçoğlu’na oy vereceklerini söylüyorlar. CHP ve MHP’lilerin Başkan Toçoğlu’na oy vermelerinde partilerinin gösterdikleri adayların yetersizliği de etkili olmuş. MHP ve CHP’lilerin, Başkan Toçoğlu’na gösterdikleri sempati ve ilgiden Başkan Toçoğlu’nun, AK Parti’nin dışındaki partilerin tabanından da ciddi manada bir oy alacağını gösteriyor.

Sonuç olarak Eşme, Doğantepe ve Umurbey Köy mitingleri; Geyve’de AK Parti’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Başkan Toçoğlu ve Geyve Belediye Başkan Adayı Kaya’nın seçimleri farklı kazacaklarını gösterdi. Görüşlerini aldığımız Geyveliler, Geyve’de seçimin bittiğini söylüyorlar. Başkan Kaya ve Başkan Toçoğlu’nun yüzde altmışla seçimlere başladığını ve en az yüzde yetmiş oy alacaklarını söylüyorlar. Başkan Toçoğlu’na rekor oy çıkacak yerlerin başında Geyve’nin geleceğini bugünden söyleyebiliriz.

4537 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Özçelik ‘Başkan Kaya Şimdiden Seçimi Kazanmış. için 5 Yorum

 1. İlhan KAÇAR dedi ki:

  Sn Yazar hani bir söz vardır aç tavuk kendini darı ambarında görürmüş. Siz daha çooook beklersiniz. Kim demiş MHP adaylarının yetersizliğini. Hepside kendilerini ispatlamış adaylar. Allah aşkına Geyveye ve Sakarya ya ne yapıldı ki tekrar desteklemek için bir sebep olsun. Adı yolsuzluğa çıkmış olan bir partinin adayları toplum içine dahi çıkmaması lazımken siz %60 la hemen kazandırıverdiniz. Siz Sakarya ve Geyvelileri cahilmi zannediyosunuz. Tabi sizleri de yadırgamamak lazım ısmarlama yazı ancak bu kadar olur. Tetikçiliğe devam.

 2. saklı gizli dedi ki:

  Külliyen YALAN..!!! Ne 1000 araçı 1000 tane araç geyveden adapazarına konvoy olur.siz nerden bahsediyosunuz.bu kadar basit bişey mi bu..? 3000 kişilik köy mitingiymiş.YALAN…50-60 kişi umurbeyden ya vardı,yada yoktu.diğerleri hep kahvede oturuyolardı.3000 kişiyi değil kahvelerin önüne umurbey köyü almaz zaten.700-800 kişilik bir kalabalık vardı.bunların bunların %90 ıda dışardan gelenlerdi zaten.

 3. muttalip dedi ki:

  SAYIN HÜSEYİN ÖZÇELİK BEY 30 MART 2014 GÜNÜ SANDIKTA OY KULLANMAYA GİTMEYELİM MADEM GEYVE’DE BELEDİYE BAŞKANI BELLİ İSE . KUSURA BAKMAYIN AMA 30 MART GÜNÜ SANDIKLAR AÇILINCA BERBERRİN ÖYKÜSÜNDEKİ GİBİ KESİLEN SAÇIN RENGİ BELLİ OLACAK. ”DEREYİ GÖRMEDEN PAÇALARI SIVAMAYIN.”

 4. Mustafa dedi ki:

  Lütfen sayı saymayı öğrenelim.Bol keseden atmayalım çocuk mu kandırıyoruz.Taşıma su ile değirmen dönmez.

 5. Fatih Pehlivan dedi ki:

  Hüseyin Özçelik denilen yandaş satılık kalem sanırım Geyve için özel olarak görevlendirilmiş

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle