“Orda Bir Köy Var Uzakta…”

“Orda Bir Köy Var Uzakta…”

Geyve ilçesinin bir birinden şirin olan (köylerinden) mahallelerinden birisi de SARIGAZİ Mahallesi. A.K.Tecer’ in “Orda Bir Köy Var Uzakta..” şiirine konu olan ve okul şarkısı olarak ta bestelenen bu güzel yerleşkede yaşayanlar hak etmedikleri bir sorun yaşamaktalar. Geyve merkezine çok yakın olan SARIGAZİ de yaşayanlar bölgesel olarak internet kullanamıyor.

Mahalle Muhtarı Bayram Cevdet Özcan açıklamasında şunları söyledi; “Köyümüzde internet kullanılamadığını belirtmek amacıyla,  3 ay önce Sakarya Türk Telekom Bölge Müdürlüğüne giderek derdimizi anlattım. Bana bir ay içinde sorunu çözüleceğini belirttiler. Çözüm olmadı. Köyden bir arkadaşı gönderdim. Bana Belediye Başkanı izin vermedi diye cevap vermişler. Belediye Başkanımız Murat Kaya ile görüştüm, bana ‘ Muhtarım benim köyle bir ilişkim yok ben ilçe merkezindeki asfaltlanmış yolların kazılmasına izin vermiyorum.’ Dedi. İnternetin kullanılamaması sadece bizleri değil, gurup içinde yer alan 4 köyü de etkiliyor. Sarıgazi, Hırka, İhsaniye, Mimdere köylerinde yaşayanlar da internet uygulamasından yararlanamıyor. İnternet kullanılamaması insanımızı etkiliyor; öğrenciler derslerine çalışamıyor ve ödevlerini yapamıyorlar, kurumlardan randevu alınamıyor, ben de kurumsal işlerimi yapamıyorum. Yaşadığımız çağda hak etmediğimiz zorlukları yaşıyoruz. Çözüm bekliyoruz.”

Öğrenciler ise ayrı bir dertli, derslerine çalışamadıklarını, ödevlerini yapamadıklarını hatta projelerini bile tamamlamakta zorlandıklarını bunun için ilçe merkezindeki arkadaşlarına misafir olduklarını belirttiler.Bu güzel yörede yaşayanlar hak etmedikleri bu sorunun giderilmesi beklemekteler.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

Yayınlama: 30.12.2019
Düzenleme: 29.01.2020 00:34
62.391
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.