Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 25 Kasım 2011 | Eğitim, Gündem, Manşet

Geyve İlçesinde Öğretmenler Günü Kutlama Programı, Kültür Merkezi Salonunda gerçekleştirildi. Programı Ali Fuat Başgil A.L. öğretmenleri Büşra Arslan ve Turgay Küçüktepe sundu.

Saygı Duruşu ve İstilal Marşının birlikte söylenmesinden sonra, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in Öğretmenler Günü Mesajı okundu. Sakarya Milletvekili Şaban Dişli’nin Öğretmenler Günü Mesajı okundu. İlçe Kaymakamı İdris Akbıyık günün anlam önemi ile ilgili konuşmasını yaptı. Akbıyık’ın konuşmasında sık sık vurguladığı ‘ilçede eğitime çok önem veriyorum, eğitim seviyesinin yükselmesi için ne gerekiyorsa o yapılacaktır.’ Görüşü dikkat çekti. Günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmayı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Davut Karamehmetoğlu yaptı.

Genç öğretmenler adına konuşmayı, Sarı Gazi İÖO Öğretmeni Hatice Şahan yaptı.

Emekli öğretmenler adına İbrahim Çınar konuşmasını yaptı.

Geyve Ali Fuat Başgil A.L. öğrencileri, Merve Coşan ‘Öğretmen Olmak’, Yaren Ertürk ‘Dünyanın Bütün Çiçekleri’ adlı şiirleri seslendirdi, Ayşenur Karadağ ‘Bir Sevdadır Öğretmen Olmak’ adlı yazısını okudu.

Adaylıkları sona ererek, eğitim ordusuna katılan genç öğretmenlerin ‘Yemin Töreni’ yapıldı.

Emekli öğretmenler; İrfan Atalay, İsmail Ege ve İbrahim Çınar’ın plaketlerini Kaymakam Akbıyık verdi.

Geyve Ali Fuat Başgil A.L. Öğrencilerinin hazırladığı ‘Öğretmenim İki Elim Yakanda’ adlı piyesi sergiledi.

Atatürk İÖO Müzik Öğretmeni Erkan Dursun yönetiminde Öğretmenler Korosu; Öğretmen Marşı, Drama Köprüsü, Pınar Başından Bulanır, Burçak Tarlası, Yanıyorum türkülerini seslendirdi. Koro eşliğinde, Hasan Melih Can Ana Okulu Öğretmeni Hatice Öztürk; Gesi Bağları, Kozan Mehmet-AyşeAkgül İÖO Öğretmeni Havva Sivas; Şiire Gazele adlı türküleri seslendirdi.Program, hatıra fotoğrafı çekimleri ile sona erdi.

Namık Cihan.Geyvemedya.com

3579 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle