O tarihe dikkat! Kara kış geliyor…

O tarihe dikkat! Kara kış geliyor…

Dikkat çeken bir uyarıya göre de ay sonunda kutup soğuklarının Türkiye’ye giriş yapması bekleniyor. Paylaşılan haritada yoğun bir kar yağışının ülkemizi bu kez bulabileceği belirtildi. İşte son dakika hava durumu haberinin detayları…

‘SICAKLIKLAR YÜKSELECEK AMA PANİK YAPMAYIN’
Havaforum sosyal medya hesabından yine dikkat çeken veriler paylaşıldı. Yapılan bir paylaşımda 17 Ocak Salı ile 20 Ocak Cuma arası yurdumuza Libya ve Mısır’dan ılık hava geldiği belirtilirken “Lodosla birlikte sıcaklıklar İstanbul’da 17-19°, İzmir’de 19-20°, Ankara’da 12-13° civarına kadar çıkacak. Bahara kaçacak bir hava olacak. Ay sonu öncesi bu ısınmayı bekliyorduk, panik yapmayalım” ifadeleri kullanıldı.

Meteoroloji uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen de sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı son paylaşımında hafta başından itibaren sıcaklıkların yükseleceğini belirterek “Bugün Gümüşhane Bayburt Şanlıurfa, Adıyaman, Elazığ, Bingöl KKY ve Kar yağışlı diğer yerler parçalı bulutlu. Hafta başından itibaren sıcaklıklar yükseliyor kurak bir hafta geçireceğiz” dedi.

‘AY SONU KUTUP SOĞUKLARI GELEBİLİR’
Havaforum’dan yapılan bir diğer paylaşımda ise soğuk havaların ay sonunda Türkiye’ye giriş yapacağı belirtilerek şu ifadeler kullanıldı: “Meteoroloji camiası ay sonuna odaklandı. Ülkemiz ay sonu kutup soğuklarının etkisine girebilir. Model haritaya bakın, kutuplardaki soğuklar doğrudan güney enlemlere akıyor. Bu akışta Türkiye de olabilir. Ay sonu ve şubat için kış sinyalleri aldığımızı söylemiştik. Takipteyiz…”

KAR VE SAĞANAK YAĞIŞ VAR! BU İLLERDE YAŞAYANLAR DİKKAT!
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından paylaşılan haritalı hava durumu tahmin raporuna göre; hafta sonu birçok ilde kar ve sağanak yağış etkili olacak.

Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmezken, yağışlar nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Yayınlama: 14.01.2023
3.990
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.