O bina bizim eczaneyi hatırlattı. Camları bile kırılmadı!

O bina bizim eczaneyi hatırlattı. Camları bile kırılmadı!

7.7 büyüklüğündeki depreme ne kadar sağlam olsa da dayanamayan bina, yan yattı. Binanın camlarının bile kırılmaması dikkat çekti.

Kahramanmaraş’ta 7.7 büyüklüğündeki depreme ne kadar sağlam olsa da dayanamayan bina, yan yattı. Binanın camlarının bile kırılmaması dikkat çekti. 1999’da yaşanan depremde Sakarya’da da bir bina aynen Kahramanmaraş’taki gibi tek bir hasar almadan sadece yan yanmış ve depremin sembollerinden biri olmuştu.

Türkiye, büyük felaketin izlerini silmeye çalışıyor.

Kahramanmaraş merkezli art arda depremler, koca bir bölgeyi yerle bir etti.

Depremin merkez üssünden gelen bir görüntü ise şaşkınlığa neden oldu.

Afet bölgelerindeki çoğu bina yerle bir olurken, bir binanın camlarının dahi kırılmadığı ancak yan yattığı görüldü.

Fay hattının yüzeyleri doğu-batı yönünde hareket ettirdiği noktaya yakın olan binaların, ne kadar sağlam olsalar da deprem şiddetine dayanamadığı görülüyor.

Söz konusu binanın görüntüsü, kısa sürede en çok tıklanan videolar arasına girdi. 1999 Depremi’nde Sakarya’da da bir bina aynen Kahramanmaraş’taki gibi yan yatmış ve hiç hasar almadığı halde yıkılmak zorunda kalmıştı. Altında bulunan dükkanda “Bizim Eczane” adında bir eczane olduğu için “Bizim Eczane binası” diye adlandırılan ve bina 17 Ağustos Depremi’nin yıllarca sembol fotoğraflarından biri olarak akıllarda yer etmişti.

 

İŞTE KAHRAMANMARAŞ’TAKİ O BİNA

Medyabar.com

Yayınlama: 10.02.2023
Düzenleme: 12.02.2023 01:51
2.157
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.