Murat Kaya’dan 19 Mayıs Mesajı

Murat Kaya’dan 19 Mayıs Mesajı

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Kaya mesajında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı’nın anlam ve önemini vurgulayarak Türkiye’nin en önemli servetinin gençler olduğunu belirtti.

Kaya mesajında;

Dünyayı tehdit eden, yeniden biçimlendirmeye çalışan emperyalizm, bugün ‘Küreselleşme’ veya başka isimlerle ve tüm azgınlığıyla, az gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeleri sömürge durumuna getirmek için her tür yöntemi denemekte, ulus devletimizin vazgeçilmesi mümkün olmayan ilke ve değerlerini zayıflatmaya çalışmaktadır. Emperyalizme karşı ‘Ya İstiklal ya Ölüm!’ parolasıyla,19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkılmasıyla başlayan ve koşulsuz bağımsızlık hedeflenen süreç, ne yazık ki; küresel güçlerin ve onun komiserlerinin yoğunlaşan baskısıyla, kabullenemeyeceğimiz müdahaleleriyle esnetilmeye ve geriletilmeye çalışılmaktadır.

İnanıyorum ki Türk Gençliği farklı amaç ve hedefler içerisinde olan dış güçler ve içerideki işbirlikçilerine hak ettikleri yanıtı vermeye devam edeceklerdir. 15 Temmuz’da tanklara, toplara karşı vücudunu siper eden Büyük Türk Milleti bağımsızlık ve özgürlüğünden vazgeçmeyeceğini bu uğurda can vermeye hep hazır olduğunu gösterdi. 19 Mayıs 1919’da ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ parolasıyla başlatılan mücadeleden vazgeçmediğimizi yeniden tüm dünya görmüş oldu. Vatan, millet, bayrak için canını ortaya koyan milletin ferdi olmaktan onur ve gurur duyuyorum.  Bu duygu ve düşüncelerle, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, Türk Gençliğinin ve tüm ulusumuzun bayramını yürekten sevgi ve saygıyla kutluyorum. ” ifadelerini kullandı.

Yayınlama: 18.05.2020
995
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.