Muhtarların Tatil Keyfi…

Muhtarların Tatil Keyfi…

Muhtarların Tatil Keyfi…

Geyve Muhtarlar Derneğinim geleneksel hale gelen ” Muhtarlar Gezisi ” uygulamasının bu yıl ki yerleri Denizli ve Kuşadası oldu. Cuma-cumartesi-pazar günlerini kapsayan geziye 44 muhtar katıldı. Gezinin taşıma ve rehberlik hizmetini GÜNDOĞDU Turizm verdi.

Gezinin ilk durağı Denizli İli girişinde ki KAKLIK MAĞARASI oldu. Edinilen bilgilere göre tektonik yer hareketleri sonunda oluşan mağarada,sıcak ve aktığı yerleri beyazlatan su ile mavi renkte ayrı bir  gölet bulunmakta. Mağarada yoğun bir kükürt kokusu var.

Gurup daha sonra Pamukkale yanındaki HİERAPOLİS Antik Kenti kalıntılarını ve müzesini gezdi. Pamukkale travertenlerinde diğer turist gurupları ile birlikte yürüyerek yaşadıkları anların keyiflerini çıkaran muhtarlar çevreye duydukları hayranlıklarını gizlemediler.

Nazilli ve Söke üzerinden Kuşadası’na gelen gurup kalacakları  ” Hotel FLORA Suites ” te odalarına yerleşti. Akşam yemeği sonrasında animatörün programına katılan muhtarlar neşeli ve saygılı davranışları ile diğer yabancı konukların alkışlı övgülerini kazandılar.

Sabah kahvaltısı sonrasında Muhtarlarımız Kuşadası nı gezdiler. Sahil, çarşı, güvercin adası gezilen yerler arasında. Öğle yemeği sonrasında sahile inen muhtarlarımız denizde çocuklar gibi şendiler. Doyasıya denizin tadını çıkardılar. Deniz sonrasında muhtarlarımız birlikte Kuşadası’na giderek denizde düzenlenen gün batımı motor turuna katıldı. Çalınan oyun havaları eşliğinde oyunlar oynayarak anın tadını çıkarıp, gün batımını keyifle izlediler.

Otele dönen gurup akşam yemeği sonrasında animatörün programına katılarak oyunları ile hayranlıklar kazandılar.

Sabah kahvaltı sonrasında muhtarların havuz başında ki oyun gösterileri alkış topladı. Otelden ayrılan gurup EFES’e gidip antik kent kalıntılarını gezerek hatıra fotoğrafları çektirdiler. Antik Tiyatro kalıntıları ve sütunlu yol dikkatlerini çekti.

Dönüş yolunda son durak; Bursa İli Nilüfer İlçesine bağlı APOLYONT oldu. Uluabat gölü kenarındaki GÖLYAZI yerleşkesi doğal ürünler ve balıkları ile meşhur. Bir de ağlayan çınar var.

Geyve Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Pınar gezi ile ilgili  kısa açıklamasında şunları söyledi: ” Geleneksel hale gelen gezimize katılan muhtar arkadaşlarıma  çok teşekkür ederim. Birlikte güzel ülkemizin harika mekanlarını gezdik. Tarihi ören yerlerinde geçmişe uzandık. İlginç yeryüzü şekillerini hayranlıklarla izledik. Pamukkale’de yürümenin tadını çıkardık. Kısaca dolu dolu üç gün geçirdik. GÜNDOĞDU Turizm Sayın Savaş Gündoğdu’ya desteği, hoşgörüsü ve dostluğu için teşekkür ederim. Birlikte olduğumuz muhtar arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ederim.”

Namık Cihan/Geyvemedya.Com

 

Yayınlama: 26.09.2018
Düzenleme: 01.10.2018 08:46
1.556
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.