MHP Sakarya Milletvekili adayları belli oldu

MHP Sakarya Milletvekili adayları belli oldu

Sakarya’da Milliyetçi Hareket Partisi’nin 28. dönem milletvekili aday listesi belli oldu. İŞTE AYRINTILAR

14 Mayıs’ta yapılacak seçimler öncesinde Sakarya’da aralarında mevcut milletvekili M. Levent Bülbül ve eski il başkanı Ahmet Ziya Akar’ın da bulunduğu 17 isim aday adaylığı başvurusunda bulunmuştu.

Milletvekili geçici aday listeleri hazırlanmasının ardından MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye sunularak kesin liste oluşturuldu.

Resmi olarak 7 Nisan Cuma günü açıklanması beklenen Sakarya Milliyetçi Hareket Partisi 28. dönem milletvekili aday listesi de belli oldu.

Buna göre sırasıyla MHP milletvekili aday listesi;

1-LEVENT BÜLBÜL2-AHMET ZİYA AKAR3-HÜSEYİK EKŞİ

4-SEZER ŞENGÖZ

5-YAŞAR AYGÜNEŞ

6-ŞÜKÜR SALİH

7-NESRİN BURNAZOĞLU

8-ALİ HALİL

BÜLBÜL BİRİNCİ SIRADA

24 Haziran 2018 genel seçimlerinde Sakarya’dan milletvekili seçilen ve partisinin Grup Başkanvekili olarak görev yapan M. Levent Bülbül, 28. Dönem milletvekili aday listesinin birinci sırasında yer aldı.

AHMET ZİYA AKAR İKİNCİ SIRADA

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin talimatı ile MHP Sakarya İl Başkanlığı görevinden istifa eden Ahmet Ziya Akar, açıklanan listede mevcut milletvekili M. Levent Bülbül’ün arkasında ikinci sırada yer aldı.

HÜSEYİN EKŞİ ÜÇÜNCÜ SIRADA

FETÖ’nün darbe girişimi sonrası başlatılan adli soruşturmalar haricinde, Sakarya’da terör örgütüyle bağlantılı kişilerin mal varlıklarının belirlenmesi ve para trafiklerinin tespitinde önemli rol üstlenen Hüseyin Ekşi, milletvekili aday listesinde üçüncü sırada yer aldı.

Yayınlama: 06.04.2023
Düzenleme: 08.04.2023 00:34
1.658
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.