Site Rengi

DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Sakarya 21°C
Gök Gürültülü
geyve nöbetçi eczanelerMHP, Kutlu bir Dava Hareketidir

Basın Açıklaması

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimler için bazı isimlerin MHP Geyve İlçe Teşkilatı adına adaylığı konusunda asılsız birtakım haber ve duyumlar üzerine Geyve İlçe kamuoyuna açıklama yapma gereği duyulmuştur.

Öncelikle bilinmelidir ki Milliyetçi Hareket Partisi sadece bir siyasi parti değil kökleri yarım asıra dayanan kutlu bir dava hareketidir. Bundan dolayı kendine özgü ilke, politika ve hiyerarşik yapısı vardır. Yerel seçimler için hiç kimse ya da kurumun aday adayı belirleme yetkisi ve keyfiyeti yoktur. Gerek belediye başkanlığı gerekse meclis üyeliği için müracaatlar genel merkezimiz tarafından belirlenecek zaman ve kriterler dahilinde bizzat ilçe teşkilatına yazılı müracaat ile yapılır. Yapılan müracaatlar ilçe teşkilatımızda istişare edilerek il ve genel merkez teşkilatımıza arz edilir.

MHP. Genel Başkanımız sayın Dr. Devlet BAHÇELİ, 30 Eylül 2018 tarihinde (dün) yaptığı basın toplantısında konu ile ilgili olarak;

“Hamd olsun Cumhur İttifakı gücünün fevkindedir.

Kafasının içi taktiklerle meşum, aklı kurnazlıklarla meşgul olanlar Cumhur İttifakı’ndan içten içe rahatsızlık duyabilirler.

Ama bu ittifak yaşayacak, bu ittifak dosta da, düşmana da kalıcı mesaj olacaktır.

Milletvekillerimizden, MYK ve MDK üyelerimizden ricam il ve bölgelerinde en uygun belediye başkan adaylarımızı istişare yoluyla aramaları ve bizimle paylaşmalarıdır.

Aday seçimimiz merkez yoklaması şeklinde yapılacaktır.

Mahalli İdareler Seçimlerinin takip ve temininden;

Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Edip Semih Yalçın,

Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Sadir Durmaz,

Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Feti Yıldız eşgüdüm halinde sorumlu olacaklardır.

Bu vesileyle partimizin belediye başkan adayı olacak arkadaşlarımızda aradığımız temel kriterleri, Yusuf Has Hacib’ten esinlenerek paylaşmak ve duyurmak istiyorum:

Ne der işit şimdi alçakgönüllü kişi, sınayıp yükselerek eline almış il işini.

Akıl gerek seçmeye kişiyi, bilgi gerek yapmaya işini.

Güler yüzlü, tatlı dilli, alçakgönüllü olmalı; bütün davranışları bunlara uygun olmalı.

Gönlünü açık tutmalı, hem eli açık olmalı; içtenliği de bunlara yaraşır olmalı.

Her türlü erdemi tam olarak bilmeli, yararsız, olmayacak şeylerden uzak durmalı.

Yüzünü gören bakınca sevmeli, ili, halkı ona bakıp güvenmeli.

Olgunluk istersen pişirmelisin sözü; dürüstlük istersen doğru tut özünü.

Davranışın doğru olsun, gözet kendini; gönlünü, dilini doğru tut, uzatma sözünü.

Asıl yüzlü, iri sözlü, kaba tavırlı ve kibirli; insan yerilir ve yoluna girmez işleri.

Küstahlık, acelecilik, kolayca gururlanmak uzaklaştırır kendisinden herkesi”

ifadeleri ile de aday belirleme yetkisinin merkez yoklaması şeklinde olacağına dair konuya açıklık getirmişlerdir.

Bu açıklamalar ışığında yerel seçim ve aday adaylığı süreci il ve ilçe teşkilatlarımıza gönderilecek genelgeden sonra başlayacaktır. Bu tarihten önce hen süreç başlamadığı hem de aday adaylarının isimlerinin zarar görmemesi adına arayış içine girilmemiştir.

Aday adaylarının öncelikle Milliyetçi-Ülkücü Hareket’e gönül vermiş mensuplarımız olması vazgeçilmez önceliğimizdir. Hareketin mensupları arasında liyakat vasıflarına haiz aday adayı bulunmaması halinde ise ülkücü fikriyatı benimseyen kişilere teşkilatımızın yönetim kurulu üyeleri tarafından teklif götürülecektir.

Kamuoyunda adı MHP Geyve İlçe Teşkilatı’nın yerel seçim aday adaylığı ile anılan kişilerin bugüne kadar resmi müracaatları dahi sözkonusu olmamıştır.

Yukarıda izah edildiği üzere süreç başladığında titiz çalışma yapilarak Geyve ilçemizin yereldeki sorunlarına çözüm üretecek, beklentilerine karşılık verebilecek nitelikteki herkesin sevip-saydığı belediye başkanı aday adayı ve meclis üyeleri aday adayları ile siz halkımızın huzuruna çıkacağımızın bilinmesini isterim.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur…

Şerafettin KAYA
MHP Geyve İlçe Bşk

YORUMLAR

 1. DAVA ADAMI dedi ki:

  Sevgili Şerafettin Kaya,iyi güzel anlatıyorsunuzda,bizde size bir soru soralım,hangi ilçe kongresinde,hangi seçimde,kaç oy aldınız da ilçe başkanı oldunuz? Ya da sizi kim ilçe başkanı yaptı? MHP nin kurumsal ve hiyerarşik yapısına uygun mu hareket edildi? Kamuoyunu bu konuda da bilgilendirirseniz memnun oluruz..!

 2. Şerafettin KAYA dedi ki:

  Şerafettin Kaya Nedense “Lafa bakarım laf mı diye söyleyene bakarım adam mı diye” sözünü hatırlattı ÇAKMA adınız. Bırakın DAVA’yı siz gerçekten ADAM olsaydınız bu soruları yüzüme karşı söyleyecek medeni cesaret ve dava şuuruna erme erdemini gösterirdiniz. Böylece karın ağrınıza neden olan gazınız alınmış, dam üstünde saksağan olmaktan ve sıkışan kuyruğunuzun acısından kurtulmuş olurdunuz.
  Sizin kim olduğunuzu inanın %80 biliyorum, 1 saatlik araştırma ile de %100 emin olurum fakat sizin için o zamanı israf etmeye hatta seviyenize inip cevap vermeye bile gerek yok aslında ama madem uluorta kustunuz insanlar kokunun nereden gediğini anlasınlar istedim.
  Şerafettin KAYA misafir olarak gittiği istişare toplantısından tevdi edilen başkanlığı liyakat noktasında başkasına verilmesini istediğinde talip olan çıkmayınca Başbuğ’un “Bayrağı yere düşürmeyin” sözünü emir telakki eden şuurla kabul ederek başkan olarak çıktığını bilmiyorsunuz! Çünkü toplantıda yoktunuz… Olmuş olmanız daha da vahim! Peki, madem bu kadar sancınız vardı, siz benden daha iyi DAVA ADAMI (!) iseniz neden almadınız? Adım Hıdır, elimden gelen budur ancak kutlu davaya hizmet anlayışım Allah rızası için olmuştur. Sizin gibiler ancak eleştirir, öküz altında buzağı ararken süt kovasını devirir! Sizin gibiler taş üstüne taş koymayı değil taş üstünde taş bırakmamayı seçer. Ben ise kimsenin ne ekmeğine mani oldum ne koltuğuna! o ünvanı ihanet kuyularından çıkaranlardan almışsınız ama bana göre sırtınıza konmuş kelebek gibi iğreti duruyor. Ülkücü davayı, halka ve Hak’ka hizmette eleştiriye “Evet” fakat fütursuzca, yıkıcı ve boş hayallere yelken açan hafifmeşrep sığ siyasete “HAYIR!”
  Şerafettin KAYA’nın yapamadığını yapın sonra eleştirin….
  Şahsıma değil davana sahip çıksaydın birlikte yola çıkardık şimdi karın ağrısı çekmiyor, kuruk acısı yaşamıyor olurdun… Tabi kolayını seçip bedavadan işkembe-i kübradan sallamak sıfır maliyet!!!
  Sizin gibi boş laf konuşanlara verilecek cevap bitmez…
  Hadi git uzakta, kumlarda İYİ oyna!…