Mevlüt Çavuşoğlu Sakarya’da iftar programına katıldı

Mevlüt Çavuşoğlu Sakarya’da iftar programına katıldı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. dönem milletvekilliği seçimleri öncesi AK Parti’nin seçim çalışmalarına katkı sağlamak amacıyla Sakarya’ya geldi.

Bakan Çavuşoğlu saat 19:00’da hemşehri derneklerinin düzenlediği iftar programına katıldı. Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan iftar programına Ak Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Ak Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu, MHP Sakarya Milletvekili Muhammet Levent Bülbül, Ak Parti İl Başkanı Yunus Tever, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

İftar programında konuşan AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, “Bu ramazan içimiz buruk deprem bölgesinde yaşanan olaydan sonra hepimizin içi bozuk. Canla başla çalışan bütün vatandaşlarımıza canı gönülden teşekkür ederiz. Bu güçlüklerinde üstesinden geleceğiz. Sakarya olarak cumhurbaşkanımıza en yüksek destek veren illerdeniz 14 Mayıs’ta da en yüksek desteği vereceğiz teşekkür ederiz şimdiden. Bizim için her seçimin önemi vardır ama bu seçim ayrı bir önem teşkil ediyor. Şimdiden destekler için teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, “Deprem felaketinde hayatını kaybeden kardeşlerimizin acılarını yaşıyoruz. Sizi en iyi biz anlarız diyerek elimizdeki bütün imkanlarla kardeşlerimizin yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Sayın bakanımızla iç politika ve iç politika yaptıklarından dolayı teşekkür ederim. Karşımızdakileri çok iyi tanıyoruz birbirimize sıkı sıkı sarılarak bayrağı taşıyacağız” dedi.

MHP İl Başkanı Levent Bülbül, “Burada bulunan hemşerimizin emeği çabası son derece önemli, Allah birliğimizi beraberliğimiz daim etsin. Kaybedecek bir dakikamız yok. 100 yılı belli olan siyaset anlayışı bir tarafta, yarını anlayan bir tarafta. Milletimiz bunun için tercihini yaparak milletimiz bizi mahcup etmeyecektir” dedi.

“DEPREM BÖLGESİNDE ÇOK FAZLA 54 PLAKA GÖRDÜK”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ” Türkiye’nin mozaiği olan çok sevgili Sakaryalı hemşerilerimize olmaktan çok mutluluk duyuyorum. Cumhurbaşkanımızın saygılarını sevgilerini getirdim. Değerli kardeşlerim maalesef buruk bir Ramazan geçiriyoruz. Yaşanan deprem tarihimizin doğal afetlerinden bir tanesi. Sakaryalılara deprem bölgesine yaptıkları yardımlar için teşekkür ediyorum. Bölgede çok fazla 54 plaka gördük. Şehirlerimizde depremzede kardeşlerimizle bir olduk. Tüm bakanlarımız bölgedeydi tüm kurumlarımız bölgedeydi. Şimdi hedefimiz daha iyisini daha kalitelisini yapmak. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla herkes çalışıyor inşallah bir yıl içerisinde ayağa kaldıracağız bölgeyi” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE KÜRESEL BİR AKTÖRDÜR”

Çavuşoğlu, “Önümüzde önemli bir seçim varher seçim önemlidir milletimiz devleti ve milleti kim yönetecek onu seçiyor. Yurt dışındaki vatandaşlarımız bizden daha çok heyecanlı. Yurt dışında Türkiye’nin nereden nereye geldiğini görüyorlar o yüzden heyecanlılar. Önümüzdeki seçim bir dönüm noktasıdır. Türkiye bölgesel bir güç değil küresel bir aktördür. Dünyanın en zengin ülkeleri de en fakir ülkeleri de yardım etmek için birbiriyle yarıştılar. İnsani yardımlarda milli gelirde birinciyiz. Türkiye nerede bir sorun varsa gece gündüz çalışan bir ülke. Bugün dünyada en büyük diplomatik ağa sahibiz. Biz girişimci ve insanı diplomasi izlemek zorundayız. Son 20 yılda yaptıklarımızı başarılı bir şekilde yaptık. Cumhurbaşkanımız vizyonumuzu koydu bu Cumhur İttifakı’nın vizyonudur.” dedi.

“7’Lİ MASADAN KİMSEYE HAYIR GELMEZ”

Çavuşoğlu, “Yeniden Refah Partisinin katılmasıyla da daha güçlü olduk. Bugün dünyada belirsizlikler var. Her şey değişiyor yeni güçler ortaya çıkıyor. Tek taraflı politikalar ortaya çıkar biz çok taraflı politikalardan yanayız. O yüzden cumhurbaşkanımız dünya beşten büyüktür diyor. 20 sene önce savunma sanayinde yüzde 80 dışa bağımlıydık. Şimdi yüzde 80’i kendimiz üretiyoruz. Bunların hepsi vizyon, inanmışlık ve gece gündüz çalışmayla olur. 7’li masadan kimseye hayır gelmez. Koalisyon hükümetinden hayır gelmez. Koalisyon hükümetleri krizlerle sonuçlanıyor. Ne kadar iyi olursa olsunlar bu sistem çalışmaz. Ama siz iyi niyetli olmadıklarını bizden iyi biliyorsunuz. Türkiye’nin 7li masaya teslim edilmesi felaket demektir. Seçim ile ilgili bir korkumuz yok. Milletimizin de neyin ne olduğunu bilmesi lazım. 7’li masa sürekli “hesap soracağız, yıkacağız” diyor. 15 temmuzda ne yaptığınızı gördük. Bunların bu millete bir faydası olmaz. Bizim vizyonumuz ortada. Hiç kimseden korkmadan sahip çıkan Türkiye’dir. 14 Mayıs’ta bunlar sona erecek” diye konuştu.

KYK’DAKİ DEPREMZEDELERİ ZİYARET EDECEK

Bakan Çavuşoğlu iftar programının ardından KYK yurtlarında kalan depremzedelerle bir araya gelerek onların sorunlarını dinleyecek ve moral verecek.

SONRAKİ DURAĞI SAHUR BULUŞMASI OLACAK

Gece saat 01:00’da ise “İlk Oyum AK Parti’ye İlk Oyum Erdoğan’a” temalı gençlik buluşması ve sahur programına iştirak edecek olan Çavuşoğlu, burada gençlerle sohbet ederek onların düşüncelerini alacak ve parti politikalarını anlatacak.

Yayınlama: 01.04.2023
2.077
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.