Meteoroloji tarih verdi: Kar geliyor!

Meteoroloji tarih verdi: Kar geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan hava durumu tahminlerine göre Geyve için beklenen kar yağışı ile ilgili tarih verildi. Geyve’de çarşamba günü yağmurlu hava yerini kar yağışına bırakacak.

Aralık ayının sonlarına yaklaştığımız bu günlerde kar ne zaman yağacak sorusu araştırılırken müjdeli haber Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından verildi. Bugün yurt genelinde yağışlar görülmezken büyük kesimde güneşli hava yaşanacak. Ancak gelecek hafta ise yoğun kar yağışı bekleniyor.

Bölgemizde mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığı, önümüzdeki günlerde de devam edecek ve sonrasında sıcaklık bir anda düşecek. Kar yağışı için tarih veren Meteoroloji, 26 Aralık Çarşamba günü Sakarya’da kar yağışının görüleceğini belirtti.

Özlediğimiz kar çarşamba günü yağabilir

Hafta başında da bulutlu ve ılık bir hava beklenirken en düşük sıcaklık 5, en yüksek sıcaklık 13 derece hissedilecek. Salı günü ise kent genelinde yağmurlu bir hava bekleniyor. Sıcaklıklar düşerken en düşük sıcaklık 5, en yüksek sıcaklık 6 derece dolaylarında hissedilecek.

Çarşamba günü yağmurlu hava yerini kar yağışına bırakacak. Kar yağışı ile birlikte sıcaklık daha da düşecek, en düşük sıcaklık 1, en yüksek sıcaklık 3 derece olarak hissedilecek.

Yayınlama: 22.12.2018
Düzenleme: 27.12.2018 11:52
5.742
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.