Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 29 Aralık 2017 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, üst Haberler

Meslek Dersleri Öğretmenleriyle Toplantı Yapıldı

Meslek Dersleri Öğretmenleriyle Toplantı Yapıldı

Geyve ilçesinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve Meslek Dersleri Öğretmenleriyle Toplantı Yapıldı

Geyve’de Değerler Eğitimi Projesi (GEDEP) kapsamında İlçe okullarında görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri ile İmam Hatip okullarında görevli meslek öğretmenleriyle toplantı yapıldı.

Kaymakam İlyas Memiş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan ve İlçe Müftüsü Ali Erhun’un katıldığı toplantıda; İlçedeki okullarda öğrencilere milli, manevi ve ahlaki değerleri kazandırmak amacıyla başlatılan Geyve’de Değerler Eğitimi Projesi (GEDEP) kapsamında yapılan çalışmalar değerlendirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan ve İlçe Müftüsü Ali Erhun’un birer konuşma yaptığı programda, Kaymakam İlyas Memiş yaptığı konuşmada; Proje kapsamında tüm öğretmenlerimize, özellikle din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenleriyle meslek dersleri hocalarımıza büyük görevler düştüğünü ifade etti.

Kaymakam Memiş; geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, dini alet eden şer odaklarının tuzağına düşmemeleri için milli, manevi, ahlaki değerlerin ve dini bilgilerin en doğru şekilde öğrencilerimize öğretilmesi gerektiğini belirterek, son yıllarda ortaya çıkan yaldızlı söylemlerle ehli sünnete ve bin yıldan beri İslamiyet’e bayraktarlık yapmış, nice büyük zatlar yetiştirmiş milletimizin sahih din anlayışına aykırı söylemlerde bulunan şahıs ve akımlardan uzak durulması uyarısında bulundu.

Program İlçe Müftülüğünün yemek ikramı ve kitap hediyelerin ardından sona erdi.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

1421 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Meslek Dersleri Öğretmenleriyle Toplantı Yapıldı için 1 yorum

  1. Mustafa Şanlı dedi ki:

    Değerli hocalarım, elbette sizler daha iyisini biliyorsunuz ancak musaadenizle; sadece bilmek, bilgi sahibi olmak yetmiyor. İcraat gerekli. Bunun için de çocuklar örnek görmeli, çocuklara örnek gösterilmeli; ailede, işyerinde, kurumlarda… iyi örnekler görmeli, gösterilmeli. Yaşayan canlı örnek yoksa sadece kuru bilgi vermek yeterli olmayacaktır. Bilhassa diyanet camiası… en güzel örnekliği onlar yapmalı. Okullarımızın önünde, arkasında, yanında, çevresinde
    ve cadde ve sokaklardaki gençlerimizde güzel davranışlar göremiyoruz. Sizlere çok işler düşüyor. Çalışmalarınzda başarılar…

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle