Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 26 Şubat 2017 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Köyler, Manşet, Sür Manşet

Mazot ve gübre destekleme ödemesi başladı!

Geyve merkez ve mahallelerde Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) dahil olan çiftçilere mazot ve gübre desteklemeleri TC Ziraat Bankası Şubesinden ödenmeye başladı.

Mazot ve gübre desteği ödemeleri için beklenen gün geldi. Geyve’de binlerce çiftçiyi yakından ilgilendiren tarımsal destek ödemeleri, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in açıklamalarıyla start aldı.

Bu yıl Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) dahil olan çiftçilere bu yıl dekar başına 11 lira mazot ve gübre destekleme ödemesi yapılacak.

Geyve merkez ve mahallelerde Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) dahil olan çiftçilere mazot ve gübre desteklemeleri TC Ziraat Bankası Şubesinde ödenmeye başladı.

Üreticiler Ziraat Bankasına yatan destekleme ödemelerini

Kimlik Numarası son hanesi 0-2 olanlar 24 Şubat 2017 Saat 18:00 den sonra

Kimlik Numarası son hanesi 4-6 olanlar 3 Mart 2017 Saat 18:00 den sonra

Kimlik Numarası son hanesi 8 olanlar 10 Mart 2017 Saat 18:00 den sonra

Bankamatikten paralarını çekebilirler.

Ödemelerden haksız yere yararlanmak üzere sahte veya gerçek dışı belge düzenleyenler hakkında cezai, hukuki ve idari işlem yapılabilecek.

Alınan bilgilere göre, Bu yıl Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) dahil olan çiftçilere 2016 yılı için dekar başına 11 lira mazot ve gübre destekleme ödemesi yapıldığı ve Geyve’de ÇKS ( Çiftçi Kayıt Sistemi) ne kayıtlı 2.980 üreticiye yaklaşık 1,5 trilyon lira ödeme yapılacak.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

2686 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle