Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 05 Şubat 2013 | Gündem

levent kırca başörtülülğlere haeret ettiLevent Kırca’dan haddi aşan ‘başörtü’ hakareti
İşçi Partisi’nden siyasete giren ve Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmenliğine getirilen oyuncu Levent Kırca, Aydınlık’taki yazısında, başörtülülere hakaret etti.

AK Parti’nin yargıyı ele geçirdiğini iddia eden Levent Kırca, “AK Parti’ye güvenen ‘sıkma başlılar’ da mahkeme salonlarına girdi” dedi.
Kırca yazısını şöyle sürdürdü: “Yani hanım avukatlar mahkemede müvekkillerini başları iki kere örtük olduğu halde savunacaklar. Neden iki örtü? Saç tellerini erkeklere göstermemek için. Gösterilirse ne olur? Erkek günaha girer. Bu nedenle önce başlarını bağlıyor, bağladıktan sonra kıyısından köşesinden hala bir saç kılı görünmesin diye birde bandaj takıyorlar. Böylece saçları erkekleri tahrik etmiyor. Peki, vücutlarının bütün kıvrımlarını belli eden o giysilere ne demeli? Yüzlerindeki boyalara, göz makyajlarına, takma kirpiklerine, estetikli ve botokslu yüzlerine ne diyeceğiz? Olduk olmadık yerlerde dansözlere taş çıkarırcasına göbek atmaları erkeklerin başını döndürmüyor mu?”
“KUR’AN’DA BAŞ ÖRTÜLECEK DİYE BİR ŞEY YOK!”
Fetva vermeye de soyunan Kırca, yazısını şöyle tamamladı: “Dinimizin kitabı “Kur’an-ı Kerim’i” kaç kişi okudu acaba? Kur’an’da baş örtülecek, saç görünmeyecek diye bir şey yok! Binbeşyüzyıl önce bütünüyle çıplak gezen, göğüsleri açık bir şekilde dolaşan Arap kadınlarına “Kur’an-ı Kerim” edep yerlerinizi örtün demiş. Hiçbir şeyi okumayanlar bari hiç olmazsa dinimizin kitabı “Kur’an-ı” okuyuverin bir zahmet. Ey uyuyanlar! Uykuda gezenler! Nereye gidiyoruz? Nereye götürülüyoruz? Farkında olmanız için daha neyi bekliyorsunuz?”

KAYNAK:haber7.com

5013 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Levent Kırca’dan haddi aşan ‘başörtü’ hakareti için 2 Yorum

 1. MEHMET DURAN dedi ki:

  Ey e…siz ve ….’ün önde giden alkolik ayyaş M…uk.
  Kuranı kerim de böyle bir ayet yok diyen zavallı yaratık,Alkol kesin ve kati olarak haram kılınmışken bundan bahsetmeyen sizlerin kılıfıda hemen hazır mazallah.
  ALLAH ile kul arasına girme dersiniz.
  Kaldıkı Alkol alan insanın hem kendine hemde etrafındaki topluma zararı dokunuyorken inasan taklidi yapmaktan kaçının beyninizin almadığı konulardada ahkam kesmeyin.
  OYA BAŞAR hatasından geçte olsa dönmüş.senin gibilere kucak açan sözcü gazetesinden de yazarlık teklifi gelir sabret.
  Zavallı yaratık sende

 2. enes dedi ki:

  şu habere bak başlığa bak /haber için şu güzel insanı aşağılamak ne kadar adi bir şey ya

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle