Hoşgeldiniz  

Fikret IŞIK | 07 Aralık 2017 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, YAZARLAR

Küresel Güçlerin Savaşı

KÜRESEL GÜÇLERİN SAVAŞI

Yaşadığımız şu dünyada zamanın yaşam hayatımıza kattığı birçok farklı güç mücadelesine hep tanık oluyoruz. Kendilerini güçlü görenler hep haklı olduklarını savunmuşlardır. Milletlerin egemenlik mücadeleleri dünyanın yaradılışından günümüze kadar hep süre gelmiştir.

Dünya tarihine bakıldığında bunlar açıkça görülür. Osmanlıyı yıkmayı hedefleyen güçlerin emelleri bitmedi ölmedi devam ediyor. Koskoca bir imparatorluk nasıl kimler tarafından yıkıldı hiç ders çıkarmazmıyız. İkinci Abdülhamit sultandan toprak satmasını isteyen güçler sonunda sultanı nasıl tahtından indirdi bilmezmiyiz.

1948 yılında bu topraklarda kurdurulan İsrail devletini ilk tanıyan kimdir bilmezmiyiz. Toplumların beyinlerinde oluşan fikirler kolay kolay değişmiyor. Onun için küresel güçler toplumları dejenere ederek kendi yandaş güçlerinin oluşturuyor.

Küresel güçler Ülkeleri bölmek ve parçalamak için akıl almaz metotlar geliştiriyor. Amerika’da Clintin döneminde Taliban silahlı terör örgütü BUSH döneminde EL Kaide silahlı terör örgütü Obama döneminde İşid silahlı terör örgütü kurularak Afganistan Irak ve Suriye ateşin içine atıldı.

P.K.K Silahlı terör örgütü ülkemizi malumunuz elli seneden beri bölmek parçalamak için mücadele ediyor. Toplumumuzda şöyle bir söz vardır Ağaçları kesen baltaya ağaçlar sitem ederek biz yapacağımızı biliyoruz ama sapı bizden demişlerdi. Onun gibi ülkeleri bölen parçalayan terör örgütlerine halk haddini bildirir ama saplar onlardan bir parça oldukları için ülkeler parçalanıyor.

Terör örgütleri müslüman ülkeleri kolay kolay parçalamayacaklarını bildikleri için insanların yumuşak karnı inançlarını kullanarak başarı sağlamanın yollarına tevessül etmektedirler. Başarısız yandaş liderler koltuk değneği olmayı bırakmış değillerdir. Bu yollarla siyasi rakiplerini alt edeceklerini sanırlar. Hırsları ülke menfaatlerinin önüne geçti mi iş çığırından çıkmakta.

Her küresel gücün dünyada işgal alanı farklı farklı ülkelerdir. Aralarındaki menfaat çatışmasında metot Tavşana kaç Tazıya tut metodudur. Yalandan bir birlerine karşı tavır koyarlar. Kuzey Irakta Talabani olayında bunu gördük . Başarısız olduklarında kartlar değişir.

Dünyada Mala Cana Namusa yapılan saldırılar savaş sebebidir. Savaş dinimizde cihadın bir çeşididir. Her toplum ülkesini savunmak zorunda savunmayanlar ya ölür yada esir hayatı yaşar.

Hep beraber görüyoruz ki; Küresel güç Amerika Kuzey Irak kartından sonra esas ideali Arz-ı Mev-ud da yaklaşmak için Mescidi Aksa kartını ortaya koydu. Bu olay karşısında da dünya müslümanları yek vücut olak zorundadır. Arz-ı Mev-ud Nil’den Fırat’a kadar tüm Mezopotamya’yı kapsamaktadır. Büyük İsrail devletini kurmak hedeflerini Tahrif edilmiş Tevrat’a dayandırmaktadırlar. O gün Rab Abramla ahdedip dedi. Mısır ırmağından Büyük ırmağa Fırat ırmağına kadar bu diyarı senin zürriyetine verdim.

2729 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle