Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 29 Ağustos 2017 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Gündem, Yaşam

Kurban Derileri Hafızlık Kuran Kursuna

Kurban Derileri Hafızlık Kuran Kursuna

Kurban derilerini, Geyve Müftülüğü Yatılı Hafızlık Kuran Kursuna bağışlamanız bekleniyor.

Müftülük, Kurban Derisi ve Kellesi Topluyor.

Geyve Müftülüğü vatandaşlarımızı, yapımı devam etmekte olan Yatılı Hafızlık Kuran Kursuna kurban derisi ve kellesini bağışlayıp sevap kazanmaya davet ediyor.

Evet Yatılı Hafızlık Kuran Kursu binasına 2015 yılında başlandı. 100 yatak kapasiteli Kur’an Kursumuzun şu an itibariyle dış montalama ve boya işlemleri yapılmakta olup, iç kısımlarında da duvarların alçılanması ve çevre düzenleme işlemleri devam ediyor.

2017-2018 eğitim-öğretim yılında yani önümüzdeki ekim ayında hizmete girmesi planlanan bu binanın eksiklerinin tamamlanabilmesi için paraya ihtiyaç var.

Para verme imkanı olanlar para versin. Diğer vatandaşlarımız da kurban derilerini ve kellelerini bağışlarsa, Geyve’nin yüz akı olacak olan 100 yataklı Yatılı Hafızlık Kuran Kursumuz, bir an evvel hizmete açılsın.

Bir Çin ata sözünde der ki:” Bir yıl sonrasını düşünen pirinç eksin, on yıl sonrasını düşünen ağaç diksin, yüz yıl sonrasını düşünen insan yetiştirsin.”

İnsanoğlu doğduğu zaman kulağına ezan, ölünce de sala okunuyor. Peki bu arada ne olacak? İşte yapılmakta olan bu gibi Kuran kurslarında yetişen hafızların duasıyla ömrünü hayırlı bir insan olarak tamamlayacaktır.

O halde böylesine ilim irfan yuvası bir eseri maddi ve manevi yönden destekleyelim de BÜLBÜL SESLİ HAFIZLARIMIZIN YETİŞECEĞİ KURAN KURSU İNŞAATI BİR AN EVVEL TAMAMLANSIN.

Müracaat

Geyve Müftülüğü ve mahalle cami görevlileri.

766 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle