Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 18 Eylül 2013 | Alt Haberler, Eğitim, Köyler, Manşet

Kaymakam Akbıyık  Köy Okullarını Ziyaret Etti…

 

K GEZİSİ.3Geyve Kaymakamı İdris Akbıyık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Beşir Nalbant, Şb. Mdr. Mehmet Doğan, METEM Mdr. Tekin Bayer ile birlikte Bozören, Kozan, Bayat Köy okullarını ziyaret etti.

BOZÖREN Köyü:

Kaymakam İdris Akbıyık ve beraberindekilerin ilk durağı Bozören Köyü oldu. Köy Muhtarı Mehmet Ünalır ve Köyün Öğretmeni Selim Tunç konuklarını kapıda karşıladı. Kaymakam Akbıyık sınıfa girerek öğretmen Tunç’tan tek sınıfta eğitim konusunda bilgiler aldı ve öğrencilere ne olmak istediklerini sordu. Muhtar Ünalır, okulun eksikleri konusunda taleplerini iletti.

KOZAN KÖYÜ:

Kaymakam Akbıyık ve beraberindekiler Kozan köyüne giderken yol üzerindeki Çardak Köprüsünde incelemelerde bulundu.

Mehmet Ayşe Akgül Ortaokulu Müdürü Vedat Duman ve Köy Muhtarı Mustafa Güner konuklarını okulun kapısında karşıladı. Kaymakam ve beraberindekiler Türkçe Öğretmeni Fatma Çetin’in dersine girerek öğrencilerle konuştu. Kaymakam Akbıyık öğrencilere kitap dağıttı. Öğretmenler odasında yapılan kısa toplantıda Kaymakam Akbıyık yapılan ziyaret ile ilgili kısa bilgiler verdi ve yaptığınız işi zevk alarak yapın dedi. METEM Müdürü Tekin Bayer öğretmenlere “1 Kitap – 1 İnsan Projesi” konusunda bilgiler verdi.

BAYAT KÖYÜ:

Heyetin sondurağı Bayat Köyü oldu. Köy Muhtarı Mehmet Şafak konuklarını Okulun kapısında karşıladı. Kaymakam ve beraberindekiler önce Öğretmen Celal Okan’ın sınıfını ziyaret etti. Öğretmen Okan yapılan çalışmalar konusunda bilgiler verdi. Diğer sınıf öğretmeni Larzan Çaka konuklara yaptıkları konusunda kısa bilgiler verdi. Kaymakam Akbıyık ve yanındakiler anasınıfını ziyaret etti. Anasınıfı öğretmeni Betül Kocaman öğrencileri ile ilgili bilgiler verdi. Kaymakam miniklere hangi takımı tuttuklarını sordu, cimbom deyenlerle çak yaptı.

Köy Muhtarı Mehmet Şafak, konuklarını Köy Futbol Sahasına götürdü ve konuklarına ne istediklerini, nasıl yapacaklarını aktardı. Kaymakam anlatılanları dikkatle dinledi ve yapılacaklar konusunda Muhtarın yanında olduğunu açıkladı.

Kaymakam ve yanındakiler köy kahvesine geçerek kahvede bulunan köylülerle sohbet ederek çay içti. Kaymakam Akbıyık, ürün durumu ve ürün fiyatları konusunda kendisine aktarılanları dikkatle dinledi. Çaylar içildikten sonra heyet İlçeye geri döndü.

 

 

 

 

 

Namık Cihan. Geyvemedya.com

 

2843 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle