Kaya, Umrecileri Uğurladı

Kaya, Umrecileri Uğurladı

Kaya, Umrecileri Uğurladı

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Umre ’ye gidecek vatandaşlar için hazırlanan uğurlama törenine katıldı. Geyve Merkez Sinanbey Camii avlusunda düzenlenen uğurlama programında Umre ‘ye gidecek vatandaşlarla tek tek vedalaşan Belediye Başkanı Murat Kaya sağlıkla gidip, gelmeleri dileklerinde bulundu.

Geyve ilçesinde, umreye gidenlerin sayısı her geçen gün artarken, son ümreciler bu sabah kutsal topraklara dualarla uğurlandı.

Belediye Başkanı Murat Kaya, vatandaşların ve yakınlarının sevinçlerine ortak olmaya devam ediyor.Geyve Merkez Sinanbey Camii avlusunda düzenlenen umrecileri uğurlama programına Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Ak Parti ilçe başkanı Abdullah Özdemir ile ümreye gideceklerin yakınları katıldı. Ümrecilerle tek tek görüşen Başkan Kaya, Kutsal topraklara gidecek olan umrecilerden birlik ve beraberlik İçin dua istedi.

Sabah namazına müteakip yapılan törende Kur’an okundu, ilahiler söylendi ve hocaefendiler tarafından nasihat – bilgilendirmeler yapıldı dualar okundu.Umreciler Mekke ve Medine şehrinde yapacakları kutsal ibadetleri sonrası yurda geri dönecekler.

Duygulu anların yaşandığı törende, Geyve İlçesinin umrecileri uğurlanırken, kutsal topraklara hareket eden umrecilerin yakınları ise sevinç gözyaşlarıyla; ‘Bizden selam götürün Allah Resulü’ne. Kâbe’de bizim için de dua edin’ diyerek, Allah’a ve Allah Resulü’ne olan muhabbetlerini dile getirdiler.

Erdinç TUNA-geyvemedya.com

Yayınlama: 12.12.2017
Düzenleme: 19.12.2017 14:22
1.079
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.