İşte Sakarya’da Koronavirüste son durum

İşte Sakarya’da Koronavirüste son durum

Vaka sayısının çeyrek milyonu geçmesinin ardından en riskli bölgeler arasında gösterilen Sakarya’da da tedbirsizliklere devam edilirse yasaklar her an kapımızı çalabilir.

VAKA SAYILARI ARTIŞ GÖSTERİYOR

Türkiye’de ilk koronavirüs vakası 11 Mart 2020 tarihinde tespit edilmişti. İlk vakanın tespitinin ardından şehirlerde pandemi kurulları oluşturularak tedbirler alındı, tedavi yöntemleri belirlendi. Koronavirüs salgınında yeni vaka ve can kayıplarının sosyal hayattaki kontrolsüz davranışlar yüzünden tekrar yükselişe geçmesiyle beraber herkes tedbirli olmanın önemine vurgu yapıyor. Kişisel temizlik, maske ve sosyal mesafe kurallarını uyulması gerektiğini bilen vatandaşlar bu duruma da alışmışlar ki artık koronavirüs haberleri bile kimsenin dikkatini çekmiyor. Sakarya‘da da vaka sayıları özellikle son günlerde artış göstermekte.

İLÇELERDE VAKA YOĞUNLUĞU

Sağlık Bakanlığı Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyayı esir alan yeni tip koronavirüs ile mücadele kapsamında “Hayat Eve Sığar” uygulamasında güncel olarak gösterilen vaka yoğunluğu, şehirdeki riskin arttığı renkli noktalarla görülürken mavi, yeşil, turuncu ve kırmızı renklerin cadde ve sokaklar üzerinde yoğun olarak gözüktüğü gözlenirken özellikle Adapazarı, Serdivan, Erenler, Arifiye ilçelerinde ağır hastaların bulunduğu gösteren kırmızı rengin yoğun olduğu görüldü.

TEDBİRSİZLİK

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın her gün ısrarla tedbire vurgu yapması vatandaşlar tarafından önemsenmediği vaka artışından görülüyor. Vaka artışları her geçen gün daha da artmasıyla yeni gelecek olan yasakların kapıda olduğunu gösteriyor.

İŞTE KORONAVİRÜS HARİTASINDA SON DURUM:

Yayınlama: 23.08.2020
6.567
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.