İngiltere Çalışma Vizesi

İngiltere Çalışma Vizesi

Türkler için İngiltere çalışma vizesi birçok İngiltere vizesinden daha kolaydır. Ayrıca, başvurunuzu gönderdikten sonraki 6 ay içinde bir yanıt alacağınızı da bilmelisiniz. Birleşik Krallık ‘ta ailenizle birlikte kalmayı planlıyorsanız, onları Birleşik Krallık çalışma vizesi başvurusuna ekleyebilirsiniz. Ancak, aile bağlarınızı (evlilik cüzdanı, doğum belgesi vb. belgeler kullanarak) kanıtlamanız gerekeceğini unutmayın. İngiltere çalışma vizenizin süresi, şu anda Birleşik Krallık ‘ta ne kadar süredir yaşadığınıza ve çalıştığınıza ve hangi sektörde olduğunuza bağlı olacaktır. Örneğin, Birleşik Krallık ‘ta en az bir yıl çalışmış olan bir başvuru sahibi, iki yıl daha Birleşik Krallık ‘ta kalabilir. Ancak, aynı işveren için çalışıyor olmalısınız yani işinize devam etmelisiniz.

Birleşik Krallık ‘ta en az üç yıl çalıştıysanız, aynı işte devam ettiğiniz zaman içinde bir sene daha Birleşik Krallık ‘ta kalabilir ve işveren değiştirebilirsiniz. Birleşik Krallık ‘ta dört yıl veya daha fazla çalışmış olan herkes, mesleğine veya işverenine bakılmaksızın üç yıl daha kalabilir. Bu nedenle uzun süreli çalışanlara İngiltere çalışma vizesi sürecinde kolaylık sağlar.

İngiltere çalışma vizesi başvurusu için Birleşik Krallık ‘ta yaşarken herhangi bir suç işlememiş olmanız ve göçmenlik yasalarından herhangi birini ihlal etmemiş olmanız gerekir. İngiltere de en az bir sene çalışmış olmanız gerekir. Ek olarak, bu iş deneyimi BK hükümet yasası tarafından düzenlenebilir.

İngiltere de Çalışmak ve Çalışma Vizesi

İngiltere’de kazanılan iş deneyimi kabul edilmeyecektir. Aynı şirkette veya işverende çalışmış olmak gerekir. İngiltere çalışma vizesi sahibi olmak için, Birleşik Krallık vatandaşı veya çalışan bir öğrenci olarak yasal olarak ikamet eden yasal bir Birleşik Krallık sakininin eşi olmanız gerekir. Türk vatandaşlarının İngiltere çalışma vizesine başvurmak için karşılaması gereken şartları inceledikten sonra başvuruda bulunabilirsiniz. İngiltere çalışma vizesine başvurmadan önce lütfen tüm koşulları göz önünde bulundurun ve eksik belgeniz olmadığından emin olmanız gerekir. Bunu yapmak kendiniz uğraşmak yerine vize merkezi görevlileri ile iletişime geçip tecrübeli kişilerin vize işlemlerinizi yürütmesini isteyebilirsiniz. Vizemerkezi.com internet sitesini ziyaret ederek vizeler hakkında daha detaylı bilgi alabilir, ücret konusunda bilgi isteyebilirsiniz.

İngiltere çalışma vizenizin ekleneceği en az bir boş sayfası olan bir elektronik pasaport olmalıdır. Tabii ki, pasaport geçerli olmalıdır. İkametgâh belgesi gereklidir. Otel rezervasyonu, kira kontratı ya da İngiltere’de oturan birinden davet mektubu gönderebileceğiniz belgelerden sadece birkaçıdır. Birleşik Krallık ‘ta kaldığınız süre boyunca hayati masraflarınızı karşılayacak yeterli para kaynağına sahip olduğunuzu gösteren bir banka ekstresi göstermek zorundasınız. Uyruğunuza bağlı olarak, tüberküloz için de test sonuçları sunmanız istenebilir. İngiltere çalışma vizesi almak diğer vizelere göre daha kolay olsa da ilk defa yapacak olan birisi için zordur. Yukarıda bahsedildiği gibi, Birleşik Krallık ‘tayken çalıştığınıza dair kanıt sağlamanız gerekir. Bundan sonra yapmayı planladığınız işin kanıtını da sağlamalısınız. 2 geçerli fotoğraf eklemeniz gerekir.

Türk vatandaşlarının İngiltere’de çalışabilmeleri için İngiltere çalışma vizesi kısmına başvurmaları gerekmektedir. Ancak, çalışma vizesine başvurmadan önce, işverenlerin çalışma izni başvurusunda bulunmaları gerekir. Gerekli belgelere ve Birleşik Krallık çalışma iznine sahip olduğunuzda, çalışma vizesi için başvurabilirsiniz. Randevu gününüzde İngiltere çalışma vizesi başvurunuz için gerekli olan tüm belgelere sahip olduğunuzdan emin olun. Eksiksiz bir başvuru, süreci hızlandırır ve vize reddini önler. Başvurunuzu İngiltere vizenizin bir fotoğrafı ve diğer istenen dokümanlarla birlikte gönderdikten sonra İngiltere’de çalışabilirsiniz. Bu konuda size yardımcı olacak bir firma olan vize merkezi tüm vize alım işlemleri sırasında size yardımcı olabilir.

Yayınlama: 21.01.2023
Düzenleme: 30.01.2023 20:28
1.128
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.