Ilıca-Soguksu Muradına Erdi.

Ilıca-Soguksu Muradına Erdi.

Ilıca-Soguksu Muradına Erdi.


süleyman-pınarGeyve ilçesi Soğuksu köyünde Telefon ve internet hizmetleri sorunu çözüldü.

Geyve Soguksu Köyü’nde hırsızların telefon hattını çalması nedeniyle 6 aydır kesik olan internet ve telefon, Türk Telekom’un fiber optik kablo çekimiyle çözüldü.

6 Aydır Dünya İle İletişim Kesik

Geyve ilçesi Ilıca Soğuksu köyüne giden telefon hattı yaklaşık 6 ay önce hırsızlar tarafından kesilerek çalındı. Hırsızların telefon kablolarını çalması sonucu internet ve telefon hizmetleri 30.Haziran.2014 tarihinden beri kesikti.

“Bilgisayarımız var İnternetimiz Yok”

Ilıca Köy Muhtarı ve Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Pınar’ın  Türk Telekoma arıza bildirmesi, ve bu bekleme sürecinde Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun muhtarlara bilgisayar dağıtım töreninde , Köy muhtarı Pınar’ın “Başkanım Bilgisayarımız var ama, internet ve telefonumuz yok, dünya ile iletişimimiz kesik “demesinden sonra çözüm süreci hızlanan köyün telefon ve internet sorunu yaklaşık altı aylık aradan sonra yeni yılın ilk günlerinde çözüme kavuştu.

SBB_7573

Yeniden Dünyaya Açılıyoruz.

Ilıca Köy Muhtarı Süleyman Pınar; Kablo hırsızlığı sonrası 6 aydan beri kesik olan internet ve telefonumuza Türk Telekom’un fiber internet çalışması ile yeniden kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.  Bu altı aylık mahrumiyet dönemimizde Öğrenciler, internetle ilgili derslerini yapamıyor, köylü vatandaşımız hısım akrabası ile görüşemiyor adeta 2015 in Türkiye’sinde tecrit edilmiş durumdaydık, dedi. Pınar Türk Telekom’un fiber çalışması ile  hem telefonlarına, hem de internete kavuşmanın yanı sıra kesik olan telefon faturalarını ödemekten de kurtulduk diyerek, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz dedi.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

Yayınlama: 18.01.2015
Düzenleme: 21.01.2015 16:07
990
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.