İl Milli Eğitim Müdürü Geyve’deydi

İl Milli Eğitim Müdürü Geyve’deydi

Sakarya İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Geyve’de yapımı devam eden 8 derslikli anaokulu inşaatını ve  Ahmet Yesevi İlkokulu’nu ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Savaşçı’nın ilk durağı 8 derslikli anaokulu inşaatı oldu

Sakarya İl Millî Eğitim Müdürü Savaşçı, ilk olarak Geyve’de yapımı devam eden 8 derslikli anaokulu inşaatını ziyaret ederek, proje üzerinde okul yapımı ile ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Savaşçı’ya Geyve İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Doğan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnşaat ve Emlak Hizmetleri Şube Müdürü Fatih Arduç eşlik etti.

Savaşçı, eğitim-öğretim faaliyetlerinin daha sağlıklı, güvenli ve modern ortamlarda devam etmesi için yatırımların çok önemli olduğunu ifade etti.

Ahmet Yesevi İlkokulu’nu ziyaret etti

Sakarya İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı’nın ikinci durağı Ahmet Yesevi İlkokulu oldu.

Savaşçı, “Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi” kapsamında bulunan Geyve Ahmet Yesevi İlkokulu’nu ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

Savaşçı, okulda onarım ve bakımı gerçekleştirilen alanları gezerek yetkililerinden detaylı bilgiler aldı.

Millî Eğitim Bakanlığı’nın okullararası başarı ve imkân farklılıklarını azaltmak ve eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirme amacına yönelik yürütmekte olduğu “Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi”nin il genelinde 88 okulda başarıyla sürdürüldüğünü ifade eden Savaşçı, bu kapsamda okulların her türlü bakım ve onarım ihtiyaçlarının hızlıca karşılandığını belirtti.

Yayınlama: 03.09.2022
946
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.