Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 19 Temmuz 2013 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Videolar, Yaşam

TURİZMİN YÜKSELEN YILDIZI TARAKLI İKBAL’LE DİYAR DİYAR’DA

İkballe diyar diyar taraklıİkbal’le Diyar Diyar bu hafta, Sakarya’nın Taraklı ilçesinden çekilen programla ekrana geldi.

İkbal Gürpınar’ın sunduğu İkbal’le Diyar Diyar sakin tabiatı, şifalı suları, temiz havasıyla son zamanların dikkat çeken mekânlarından olan Taraklı’dan eğlenceli bir bölümle ekranlara geldi.

Doğal yaşam alanı, şifalı termal suları, mütevazı yerleşimi ve geleneklerine bağlılığıyla ün salan Taraklı’dan renkli görüntüler İkbal’le Diyar Diyar programında bir hayli ilgi gördü.

Modern şehirleri imrendiren huzurlu atmosferde Taraklı halkının gelenekleri, yöresel yemekleri, sıcakkanlı insanlarının anlatıldığı programda İkbal Gürpınar bu hafta tahta kaşık işlemeciliğine soyundu. Ustasından aldığı yöntemlerle kaşığa dikkatle işleme yapan Gürpınar, kaşık ustasıyla eğlenceli bir röportaj gerçekleştirdi.

Taraklı ilçesinde geleneksel bir kına gecesine katılan İkbal Gürpınar, kına gecesinde ikram edilen pekmezli börek ve nohutlu mantının tadına doyamadı. 

İKBAL’LE DİYAR DİYAR TARAKLI

4189 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle