Dolar 15,8769
Euro 16,8435
Altın 942,56
BİST 2.372,35
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Sakarya 21°C
Yağmurlu
Sakarya
21°C
Yağmurlu
Pts 24°C
Sal 25°C
Çar 28°C
Per 27°C
geyve nöbetçi eczaneler
Hazine’ye Ait Arazi 49 Yıllığına Kiraya Veriliyor

Hazine’ye Ait Arazi 49 Yıllığına Kiraya Veriliyor
A+
A-
27.09.2016
6.554
ABONE OL

Hazine’ye Ait Mera 49 Yıllığına Kiraya Veriliyor

sakarya-geyve-safibey-kiralik-arazi
Geyve Safıbey köyünde bulunan 40 dönümlük arazi 49 yıllığına kiraya veriliyor.

Meranın rayiç bedeli 1.412.784 TL olup, ihale için son başvuru 15 Kasım 2016 günü saat 16.00 olarak ilan edildi.

İşte meranın kiraya verilmesiyle ilgili İHALE DUYURUSU..

sakarya-defterdarligi-kiraya-verilecek-araziler

 Teşvikten Yararlanma Şartları :
1- Ekonomi Bakanlığınca (Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü) verilmiş yatırım teşvik belgesi sahibi olan veya yatırım teşvik belgesine esas olmak üzere Hazine Müsteşarlığınca firma adı, yatırımın konusu, kapasitesi gibi yatırımın karakteristik değerlerini içerecek şekilde yatırım yeri tahsis edileceğine ilişkin yazı verilmiş olanlar.
2 – İrtifak Hakkı veya Kullanma İznine konu taşınmazlar üzerinde gerçekleştirilecek toplam sabit yatırım tutarının 1.000.000,00 (Birmilyon) Türk Lirasından az olmamak kaydıyla taşınmazın rayiç değerinin tarım, hayvancılık ve eğitim yatırımı için bir, turizm yatırımları için iki, diğer yatırımlar için üç katından az olmaması 15/06/2012 tarihli ve 2012/3305 sayılı Bakanlar Kurulu kararıyla yürürlüğe konulan Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Kararda belirtilen kriterler ile asgari sabit yatırım ve asgari kapasite şartlarını taşıması, talep edilen taşınmazın bulunduğu ilçenin mülki sınırları içinde organize sanayi veya endüstri bölgesi bulunması halinde bu bölgelerde yer alabilecek yatırımlar için tahsis edilecek boş parsel bulunmaması veya bu bölgelerde yapılması uygun görülmeyen yatırımlardan olması şartlarını taşıyan.
3 -Taahhüt edilen yatırımın en az yüzde yirmisini (%20) karşılayacak miktarda net öz kaynağa sahip olan.
4 -Yatırımın ne şekilde finanse edileceğini beyan eden,
5- Taahhüt edilen yatırımın toplam tutarı on milyon Türk Lirasını aşan yatırımlarda fizibilite raporu ve finansman tablosunu veren, Kamu Taşınmazlarının Yatırımlara Tahsisine İlişkin Usul ve Esaslarda belirtilen diğer şartları yerine getiren gerçek ve tüzel kişiler yatırım yeri teşvikinden yararlanabilecektir.
6- Kamu Taşınmazlarının Yatırımlara Tahsisine İlişkin Usul ve Esaslarda belirtilen teşvikten; arazi, arsa, royalti, yedek parça ve amortismana tâbi olmayan diğer harcamalar ile 13/6/2006 tarihli ve 5520 sayılı Kurumlar Vergisi Kanunu gereği finans ve sigortacılık konularında faaliyet gösteren kurumlar, iş ortaklıkları, 16/7/1997 tarihli ve 4283 sayılı Yap-İşlet Modeli ile Elektrik Enerjisi Üretim Tesislerinin Kurulması ve İşletilmesi ile Enerji Satışının Düzenlenmesi Hakkında Kanun ile 8/6/1994 tarihli ve 3996 sayılı Bazı Yatırım ve Hizmetlerin Yap-İşlet-Devret Modeli Çerçevesinde Yaptırılması Hakkında Kanun kapsamında gerçekleştirilen yatırımlar ve rödovans sözleşmesine bağlı olarak yapılan yatırımlar yararlanamaz.
Başvuru Şekli ve Bilgiler:
1- Yatırımcıların; Kamu Taşınmazlarının Yatırımlara Tahsisine İlişkin Usul ve Esasların ekindeki belgelerden Ek-1’de yer alan talep formunu, Ek-6’da yer alan yatırım bilgi formunu doldurularak, Ek-2’de istenilen bilgi ve belgeler ile son başvuru tarihi ve saatine (15.11.2016 tarih ve saat :16:00) kadar Sakarya Defterdarlığı Milli Emlak Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekmektedir. Bilgi ve formlar www.milliemlak.gov.tr adresinden de temin edilebilir.
2- Başvuru sırasında yatırımcının, bütçeye gelir kaydedilmek üzere Sakarya Defterdarlığı Muhasebe Müdürlüğü hesabına 2.000,00 (İkibin) TL yatırarak, alındı makbuzunun diğer belgelerle birlikte Sakarya Defterdarlığı Milli Emlak Müdürlüğüne verilmesi mecburidir. Bu bedelin yatırıldığına ilişkin makbuz olmaksızın yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
3- İrtifak hakkının tapuya tesciline ilişkin işlemler ile bu hakların devri ve terkini, yapı ve tesislerin inşası ve kullanımı için ödenmesi gereken her türlü vergi, resim, harç, prim ve benzeri mali yükümlülükler yatırımcı tarafından karşılanır.
4- Yatırımcılar müracaat sürelerini geçirmemek şartıyla bizzat başvurabilecekleri gibi taleplerini posta (PTT) aracılığıyla da yapabilirler. Ancak, postada doğabilecek gecikmeden dolayı idare ya da komisyon sorumlu tutulamaz.
5- Söz konusu taşınmazlardan 1,2,3,4 ve 5. sırada bulunan taşınmazlar imarlı olduğu için imar planındaki amacına uygun başvuru yapılması gerekmektedir. 7. (Yedi) sıradaki Devtetin Hüküm ve Tasarrufu altında bulunan taşınmazla ilgili Bakanlığımızın (Milli Emlak Genel Müdürlüğü) 09/05/2016 tarih ve 13203 sayılı yazısı gereği taşınmazın üzerine sabit yapı yapılmaması kaydıyla seracılık kapsamında yapılan başvurular kabul edilecektir.
6 – Taşınmaz için başvuruda bulunacak yatırımcılardan hangisi lehine irtifak hakkı tesis edileceğine ilişkin karar, Kamu Taşınmazlarının Yatırımlara Tahsisine İlişkin Usul ve Esasların 14’üncü maddesine göre kurulacak komisyonun yapacağı değerlendirme sonucunda verilecektir.
7- İrtifak hakkı tesis edilecek taşınmazda, yatırımcılar tarafından imar planlarıyla imar uygulamalarının ve yapılacak tesislere yönelik uygulama projelerinin yaptırılması gereken hallerde tescil, ifraz, tevhit, terk vb. işlemlerin yapılması amacıyla, fiili kullanım olmaksızın bir yıl süreyle ve bedelsiz olarak ön izin verilebilir ve bu süre ihtiyaç duyulması halinde bir yıl uzatılabilir.Taşınmaz üzerinde kurulacak tesisler hakkında ilgili kurum ve kuruluşlardan alınması gereken uygunluk görüşleri yatırımcıya aittir.
8 – Taşınmazın hukuki ve diğer nedenlerden dolayı ilan sonrasında yatırımdan kaldırılması halinde başvuran yatırımcılar idareden herhangi bir hak ve tazminat talebinde bulunamazlar.
9 – İrtifak hakkı tesisi işlemlerine ilişkin www.sakaryadefterdarligi.gov.tr ile www.milliemlak.gov.tr internet adreslerinden ve (0 264 251 35 88) nolu telefondan bilgi alınabilir.
İlan olunur.


Abone Ol 


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.