Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 03 Kasım 2011 | Ekonomi, Geyve, Gündem, Manşet, Yaşam

Mahşeri kalabalık…

İlçemizde  kurban bayramı öncesi kurbanlık satışı da hızlandı.

Geyve hayvan pazarında belkide tarihinde görülmedik bir kalabalık yaşanıyor.Hem hayvan bolluğu açısından hem de kurbanlık almaya gelenlerin oluşturduğu kalabalık Geyve hayvan pazrında hareketli saatlerin yaşanmasına neden oluyor.

Mahşeri insan kalabalığının oluştuğu pazarda araç konvoyu yörüklerdeki üç yol ağzı ve şehir merkezine doğru tekel binasına kadar oluştu.Zaman zaman köprüdede ulaşım güçlüğü çekildi.

Böyle araç akışının olduğu hayvan pazarında trafik açısından bir görevlinin olmayışı gözlerden kaçmadı.

 

Geyve’de özellikle kurbanlık hayvanlarda rağbet küçükbaş hayvanlara olurken sıkı yapılan pazarlıklarda dikkatlerden kaçmadı.

 

Pazar da yaklaşık olarak oluşan hayvan fiyatları küçükbaş hayvanlar  500-1.200,00 TL arasında satılırken Büyükbaş hayvanlar 2.000 – 6500,00 tl rasında fiyatlar la satılıyor.

 Müşteriler ile mal sahipleri arasında  en iyi kurbanı en makul fiyata alabilmek için sıkı pazarlıklar yapılmaya başlandı.Büyükbaş kurbanlıkların gözde olduğu pazar yerinde arife gününe kadar  satışların devam edeceği belirtildi.

 

Kurban Bayramı’na yaklaşılırken, kurbanlık satın almak isteyenlerin heyecan içersinde oldukları,ancak fiyatlardan da rahatsız oldukları gözlenirken ,eski anlayış olan arife günü hayvan pazarı ucuzlar zihniyetinin artık ortadn kalktığını söylediler.

Erdinç TUNA-geyvemedya.com

2199 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Hayvan Pazarında Mahşeri Kalabalık için 2 Yorum

  1. demirel dedi ki:

    Ne olacak millette para bırakmadılar ki..Tüm köylü hayvanını satmaya getirdi artık.

  2. Yavuzcan GÜLTÜRK dedi ki:

    Gerçektende hayvan pazarı çok kalabalık ama orda az ilerde bir okul var sağlık meslek lisesi öğrenciler derslere geç kalıyor.Servis okula giremediği için öğrenciler çok mağdur, öğretmenler mağdur.Okulun önüne kadar hayvan pisliği,yetkililere o kadar söyledik taşıncak taşıncak diyorlar hiç bir çalışma yok.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle