Gürkan Kar; “Faturalar can yakıyor”

Gürkan Kar; “Faturalar can yakıyor”

CHP Geyve İlçe Başkanı Gürkan Kar, son günlerde artan elektrik ve doğalgaz faturalarıyla ilgili açıklamada bulundu.

Kar yaptığı açıklamada; “Son günlerde yüzde 130’luk zamlı elektrik faturaları gelmeye başladı, evler özelikle iş yerlerine gelen faturalar artık zor günler yaşatmaya başladı. Pandemiyi atlatmaya çalışan ve ardından yaşadığımız bu zor günlerde birde aşırı zamlı faturalarla cebelleşen esnaf artık kepenk kapatma durumuna geldi.” dedi.

Gürkan Kar, faturalara yansıyan zamlarla ilgili şu açıklamayı yaptı;

“Faturalar can yakıyor!
Yapay gündemlerle ülkemizdeki gerçek sorunları örtbas etmeye çalışan AKP Hükümeti milletin canını yakmaya devam ediyor.
2018 yılında yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Partili Başkanlık Sisteminin ülkemizi uçuracağını söyleyen AKP Hükümeti adeta ülkemizi uçurumun kenarına kadar getirdi. Son günlerde yüzde 130’luk zamlı elektrik faturaları gelmeye başladı, evler özelikle de iş yerlerine gelen faturalar artık vatandaşa zor günler yaşatmaya başladı. Pandemiyi atlatmaya çalışan ve ardından yaşadığımız bu zor günlerde bir de aşırı zamlı faturalarla cebelleşen esnaf artık kepenk kapatma durumuna geldi. Çoğu küçük esnaf 1476 – 1726 TL olan bağkur primini bile ödeyemezken birde zamlı faturalarla boğuşur durumda.
Sizler yani AKP yöneticileri ülkemizde Cumhuriyet ile bu milletin zor şartlarda inşa ettiği bütün kurumları özelleştirdiniz, yandaşlara peşkeş çektiniz ve ülkemizin geldiği durum ortada, insanları açlığa mahkum ettiniz.
Cumhuriyet Halk Partisi olarak millet adına diyoruz ki, artık yeter. Ne istiyorsunuz vatandaştan, esnaftan, emekliden? Millet bunun hesabını sandıkta size mutlaka soracaktır.
” dedi.

Yayınlama: 27.01.2022
Düzenleme: 27.01.2022 09:59
1.899
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.