Geyve’nin yeni belediye başkanı Metin Atalay oldu

Geyve’nin yeni belediye başkanı Metin Atalay oldu

Murat Kaya’nın milletvekili aday adaylığı için belediye başkanlığından istifa etmesinin ardından bugün İlçe Meclisi’nde yapılan oylamada yeni başkan Metin Atalay seçildi.

3 dönem Geyve Belediye Başkanlığı görevini sürdüren Murat Kaya, geçen hafta milletvekili aday adayı olmak için başkanlıktan istifa etti. Kaya, daha sonra AK Parti’den aday adaylık başvurusunu yaptı. Uzun yıllar belediye başkanlığı yaptıktan sonra istifa eden Murat Kaya’dan boşalan başkanlık koltuğuna kimin oturacağı ise merak konusu oldu. Parti içinde geçtiğimiz günlerde yapılan temayül sonrası Metin Atalay ve Hasan Çetinkaya isimleri ön plana çıkmıştı.

CUMHUR İTTİFAKI’NIN ADAYI

Bugün genel merkezde yapılan görüşmeler sonucu Cumhur İttifakı’nın Geyve Belediye Başkan Adayı belli oldu. Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Ahmet Zenbilci tarafından Cumhur İttifakı’nın adayı olarak Metin Atalay ismi açıklandı.

MİLLET İTTİFAKI’NIN ADAYI

Millet İttifakı’nın adayı ise CHP Geyve İlçe Başkanı ve Geyve Belediye Meclis Üyesi Gürkan Kar olarak açıklandı.

YENİ BAŞKAN SEÇİLDİ

Geyve Belediye Meclisi bugün yeni belediye başkanının belirlemek için toplandı. Atalay ve Kar’ın aday olduğu oylamada 11 oy alan Metin Atalay Geyve’nin yeni belediye başkanı oldu.

Diğer aday Gürkan Kar ise 4 oy aldı.

TEBRİKLERİ KABUL ETTİ

Murat Kaya’nın yol arkadaşı olan ve 3 dönemdir Geyve Belediyesi Meclisi’nde görev alan Metin Atalay, sonuçların belli olmasının ardından tebrikleri kabul etti.

 

Yayınlama: 23.03.2023
Düzenleme: 30.03.2023 12:05
3.058
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.