Geyvelilerin yakından tanıdığı Vali, uçakla Ankara’ya sevk edildi

Geyvelilerin yakından tanıdığı Vali, uçakla Ankara’ya sevk edildi

Koronaya yakalanan, Geyvelilerin yakından tanıdığı Kilis Valisi Recep Soytürk, durumu ağırlaşınca uçakla Ankara’ya sevk edildi.

37 yıl önce Geyve İmam Hatip Lisesi’nden mezun olan Kilis Valisi Recep Soytürk’ün geçen hafta Covid 19 testi pozitif çıkmıştı. Evinde tedavi edilen aslen Karasulu olan Kilis Valisi Recep Soytürk, durumu ağırlaşınca ambulans uçakla Ankara’ya götürüldü.

1 Şubat günü yaptırdığı Covid-19 testi pozitif çıkan aslen Sakarya’nın Karasu ilçesinden olan ve Geyvelilerin çok yakından tanıdığı Kilis Valisi Recep Soytürk, evinde tedavisi devam ederken dün rahatsızlanınca Kilis Devlet Hastanesi’ne kaldırılmıştı.

Şeker hastası olan Vali Soytürk, satürasyon seviyesi düşünce Gaziantep Havalimanına inen ambulans uçakla Ankara’ya götürüldü.

Vali Soytürk’ün Ankara Şehir Hastanesi’nde tedavi edileceği öğrenildi.

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, sosyal medyadan konu ile ilgili yapmış olduğu paylaşımda “Covid-19 tedavisi gören Kilis Valimiz, Hemşehrimiz Sayın Recep Soytürk’ün durumunun ağırlaşması üzerine Ankara Şehir Hastanesine sevk edilmesini büyük bir üzüntü ile öğrendim. Rabb’imden kendisine acil şifalar diliyorum. Dualarımız Valimiz ve şifa bekleyen tüm hastalarımız için..” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN KAYA SOSYAL MEDYADAN BÖYLE PAYLAŞTI

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya Vali Recep Soytürk’ün Ankara’ya sevk edilmesi üzerine yaptığı paylaşımda : “ Coronavirüs tedavisi gören Kilis Valimiz değerli hemşehrimiz Sayın Recep Soytürk’ün Ankara Şehir Hastanesine sevk edilmesi bizleri ziyadesiyle üzmüştür. Başta Sayın Valimiz olmak üzere tüm hastalara Yüce Allah’tan acil şifalar diliyorum. ” ifadelerinde bulundu.

 

Yayınlama: 10.02.2022
Düzenleme: 10.02.2022 17:27
2.128
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. MEHMET AYDOĞAN dedi ki:

    Değerli öğrencim Kilis Valisi Sayın Recep Soytürk ve tüm hastalara acil şifalar dilerim.. ÖĞRETMEN MEHMET AYDOĞAN