Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 13 Şubat 2014 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sakarya, Yaşam

Basın’ın Doğan Ağabeyi…

doğan öztürk-sakarya sağlık müd.

Geyveli Doğan Öztürk çalışma ve özverisiyle örnek gösteriliyor…

Yaklaşık 2 yıldır İl Sağlık Müdürlüğü Basın bürosunda tek başına görev yapan Doğan Öztürk, mesai saati gözetmeden büyük bir özveriyle çalışıyor.

Yıllarca Sağlık Müdürlüğü ve basın arasındaki irtibat eksikliğini göreve geldikten kısa bir süre sonra tek başına gideren Öztürk, sağlık kurumlarının çalışmalarını basın mensuplarına servis etmesinin yanı sıra her türlü olayda da 7/24 basınla iletişimi kurarak takdir topluyor.

Yaptığı işine sıkı sıkıya bağlı olan ve kamuoyunu en iyi şekilde aydınlatabilmek adına gecesini gündüzüne katarak çalışan Öztürk, güler yüzü ve hoş sohbetiyle de kısa sürede sadece çalıştığı kurumlarda değil diğer devlet dairelerinde de örnek gösterilmeye başlandı.

Doğan Öztürk’ün yaptığı çalışmalar o kadar takdir topladı ki Öztürk için, “Her kuruma bir Doğan lazım”, “Herkese bir Doğan lazım” başlıkları ile haberler ve köşe yazıları yazıldı.

Öztürk, basın sorumlusu olduktan sonra işine gösterdiği ciddiyetin en önemli kanıtlarından biri olarak Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından Halkla İlişkiler eğitim programını tamamlayarak sertifika aldı. Hem şahsi hem de kurum telefonlarını 24 saat açık bırakarak sağlıkla ilgili her türlü problemde basın ve vatandaşlarla sürekli irtibat halinde olan Öztürk, insanın yaptığı işi ne olursa olsun önce işini sevmesi gerektiğini ve en iyisini yapmak için çaba sarf etmesi gerektiğine inanıyor.

24 yıldır kesintisiz bir şekilde sağlık camiasının içinde olan Öztürk, geçtiğimiz haftalarda da Valilik Kampüsü yakınlarında meydana gelen bir trafik kazasında 112 ekipleri gelene kadar araç içinde sıkışan sürücüyü sakinleştirerek hem sürücünün panik yapmasını engelledi hem de 112 ekiplerinin işini kolaylaştırarak takdir topladı. Öztürk’ün bu ve buna benzer başarılı çalışmaları sadece basın ve sağlık camiasının değil Valiliğin de dikkatini çekerek üstün başarı belgesiyle ödüllendirildi.

Aslen Geyve’nin Gazi Süleymanpaşa Mahallesi’nden olan Doğan Öztürk 1969 yılında Eskişehir’de doğdu. İlköğretimini Adapazarı Hızırtepe İlkokulunda, ortaöğretimini Adapazarı Mithatpaşa Ortaokulunda ve Lise eğitimini de 60. Yıl Kırklareli Sağlık Meslek Lisesinde Sağlık Memuru- Toplum Sağlığı Teknisyenliği bölümünü okuyarak tamamlayan Öztürk, ardından Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü bitirdi. İlk görev yeri olan Gümüşhane’ye 1990 yılında ataması yapılan Öztürk buradaki 2 yıllık hizmetiyle şark görevini tamamlayarak 1992 yılında Sakarya’nın Karapürçek ilçesi Hocaköy Sağlık Ocağına tayin oldu. Sırasıyla Esentepe Sağlık Ocağı, Toyata-Sa Acil Yardım Hastanesinde ortopedi servisinde MR cihazının kurulum ve kullanımında, CT (tomografi) cihazı kurulum ve kullanımında görev yaptı.

Yenikent Devlet Hastanesi ve Söğütlü 112 Acil Yardım İstasyonunda istasyon sorumlusu olarak görev yapan Öztürk, sorumluluğu esnasında Sağlık Bakanlığı BİMER ve SABİM’den iletilen teşekkürlerden ve verdiği hizmetlerden dolayı İl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Dr. Nevin Özçelik tarafından Teşekkür Belgesi ile ödüllendirildi.

Yaptığı işte adeta marka haline halen Öztürk’ün tayin isteyerek Sakarya’dan ayrılacağı söylentileri ise hem basın hem de sağlık camiasında sevenleri tarafından büyük bir üzüntüyle karşılandı. Her iki camiada da Öztürk’ün gitmesinin büyük bir kayıp olacağı düşünülürken, Sağlık Müdürlüğünün devreye girerek Öztürk’ü tayin kararından vazgeçirerek ikna etmesi bekleniyor.

1980 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle