Geyveli çiftçileri bilgilendirme toplantısı

Geyveli çiftçileri bilgilendirme toplantısı

Geyve’de hizmet veren Zeytinoğlu Tarım tarafından desteklenen VALAGRO Tarım firması Gültekin Tesisi’nde üreticilere “Bilimin Doğaya Hizmet Ettiği Yer” temalı yemekli, bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Toplantıya; Zeytinoğlu Tarım’dan Atilla Zeytinoğlu ve Zafer Zeytinoğlu, VALAGRO Tarım’ dan Anıl Koç (Marmara Bölge Yöneticisi), Berkcan Doğan (Teknik Destek Müh.), Nezih Anıl Özen (Marmara Tarım Satış Sorumlusu), İlçe Tarım Müdürü Hüseyin Saban, İlçe DEVA Partisi Başkanı Murat Demir, üreticiler katıldı.

Anıl Koç tarafından slayt ve video destekli olarak yapılan sunuma üreticiler yoğun ilgi gösterdi. Yöneltilen sorulara sunucu Anıl Koç tek tek cevap verdi, üreticilerin önerilerini ve konularla ilgili anılarını dinledi ve memnuniyetini belirtti.

Firma Bölge Yöneticisi Anıl Koç kısa açıklamasında şunları söyledi: “VALAGRO Tarım olarak buradayız. VALAGRO İtalya merkezli bir bitki besleme firması. Asıl işi firmanın biyolojik uyarıcılardır. Ülkemizde böyle bir kategori yok. Bunlar bitkisel kaynaklı ürünlerdir. İnsan sağlığına zararlı ürünler değildirler. Bugün burada tarımda kullanılan çözüm önerilerimizden bahsedeceğiz firmamızı tanıtacağız. Üreticilere hangi ürünleri kullanırlarsa ne gibi faydalar elde edecekler onları anlatacağız. Klasik uygulamalar tarımı bir yere kadar getirebiliyor, ürünlerin kullanımı ile yaşanılacak farkları anlatacağız. Bu ürünler gelecekte verimin arttırılması için en önemli silah olacak üreticilerde. Bizi üreticiler ile buluşturan “Zeytinoğlu Tarım” Zafer Zeytinoğlu’na  teşekkür ederim.”

Sunum sonunda Zeytinoğlu Tarım adına Atilla Zeytinoğlu, katılımcılara hitaben bir teşekkür konuşması yaptı.

Toplantı sonrasında konuklara yemek ikram edildi.

Mehmet Aydoğan 

Yayınlama: 04.05.2023
1.063
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.