Geyve’den deprem bölgesine yardım tırı yola çıktı

Geyve’den deprem bölgesine yardım tırı yola çıktı

Geyve’den deprem bölgesine ilk yardım tırı yola çıktı..

Kahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesinde meydana gelen ve ülkemizin birçok ilini etkileyen deprem nedeniyle, afetzedelere gönderilmek üzere İlçemizdeki duyarlı vatandaşlarımızın hazırladığı yardım malzemeleri, Kaymakamlığımız ve Belediye Başkanlığının işbirliğiyle Uçak Kardeşler Soğuk Hava Deposunda kabul edilerek tasnif edilmektedir.

Kaymakamımız Murat Güven ve Belediye Başkanı Murat Kaya’nın yakından takip ettiği çalışmalar neticesinde yardımsever vatandaşların emaneti olan bir tır ihtiyaç malzemesi bu akşam afet bölgesine uğurlandı.

Özel ve tüzel kişilerce yapılacak ilk etap yardımlarının AFAD Başkanlığınca hazırlanan ihtiyaç listelerine riayet edilerek ve belirtilen hususlara uyularak yapılması önem arz etmektedir. Bu hususlar; son kullanma tarihi geçmiş veya geçmeye yakın malzeme bağışı ve ikinci el, kullanılmış malzeme bağışı yapılmaması yönünde olup, öncelikli kabul edilecek ürünler eldiven, mont, bot, bere, çocuklar için mont ve kışlık giysi, tüplü katalitik soba, tüp, yatak, battaniye, powerbank, gıda kolisi (konserve olması daha makbuldür), çocuk bezi, çocuk maması, kadın pedi, temizlik hijyen malzemesi gibi afet bölgelerinde mevcut şartlardaki temel ihtiyaç malzemeleridir.

Yardımsever vatandaşlarımızın hazırladıkları yardım malzemelerinin afet bölgesindeki vatandaşlarımıza nizami bir şekilde ulaşabilmesi ancak Kaymakamlığımız ile AFAD Başkanlığının koordinesi ile mümkün olacağı unutulmamalıdır. Bu nedenle vatandaşlarımızın ilgili ihtiyaç malzemelerini Uçak Kardeşler Soğuk Hava Deposuna getirerek Kaymakamlığımız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı personeline veya belediye yetkililerine teslim etmeleri önem arz etmektedir.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya : “ GÜN BİRLİK VE BERABERLİK GÜNÜ Deprem Bölgesine İlk Tırımız yola çıktı. Kampanyamız yarın da devam edecek. İlçe Kaymakamımız Sayın Murat Güven, Belediye Meclis Üyelerimiz, personelimiz ve gönüllü vatandaşlarımız ile birlikte ilk yardım tırımızı uğurladık. Yarın ikici tırımız da yola çıkacak. Bizlerden yardımlarını esirgemeyen tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. ” dedi.

 

Geyve yardıma koşuyor

Yayınlama: 06.02.2023
Düzenleme: 07.02.2023 15:54
1.698
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.