Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 01 Temmuz 2013 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Yaşam

Geyve’deki Patlama’da Facia’dan Dönülmüş..

geyve facia

Geyve’de faaliyet gösteren havai fişek fabrikasının savaş alanına dönmesine ve 15 kişinin yaralanmasına neden olan dünkü patlama sırasında yerin 12 metre altında bulunan ana depoda 2 ton patlayıcı olduğu ortaya çıktı.

Yaklaşık 15 milyon lira zarara neden olan fabrikada art arda 3 patlama meydana geldiği belirtilirken, çevrede oturanlar, inceleme için gelen Vali Mustafa Büyük’ten fabrikanın başka yere taşınmasını istedi.

Art Arda 3 Patlama

Havai fişek fabrikasının yüzde 80’lik bölümünün yıkılmasına neden olan 15 kişinin yaralandığı patlama sırasında fabrikada mesai olmaması ‘şans’ olarak değerlendirilirken, yapılan incelemede art arda 3 büyük patlamanın meydana geldiği belirtildi.

Yer Altındaki Ana Depoda 2 Tonluk Patlayıcı

Bu arada fabrikanın yüzde 80’lik bölümünün savaş alanına dönmesine neden olan patlama sırasında fabrikanın içerisinde, yerin 12 metre altında bulunan ana depoda 2 ton patlayıcı bulunduğu belirlendi.

Fabrika Taşınsın

Fabrikada art arda meydana gelen patlamaların ana depoya sıçramaması ise çok büyük bir faciayayı önlerken, fabrikanın bulunduğu mahalle sakinleri daha önce de defalarca patlamalar olduğunu belirterek fabrikanın artık taşınmasına istedi.

Mahalle sakinleri Vali Büyük’e, “Güvenliğimizi tehdit eden fabrikayı artık burada istemiyoruz” diyerek tepkilerini dile getirdi. Çevre sakinlerinin daha önce belediye ve kaymakamlığa bu yönde şikayet dilekçeleri verdikleri de belirtildi.

Vali Büyük patlamadan etkilenenlerin zararlarının karşılanacağını söyleyerek, “Zararlarınız devlet tarafından karşılanacaktır. Fabrikada meydana gelen patlamadan dolayı fabrika kullanılamaz hale geldi. Fabrika yönetiminin de kararı ile fabrika bu olaydan sonra kapanmıştır. Geyveliler’e geçmiş olsun” dedi.

 

2617 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle